9 жовтня — Яків день. Чого не можна робити усім господарям в це свято

Апостола Якова Алфеєва заведено вшановувати 9 жовтня. Люди прозвали свято — першою кашею, Яковом студеним або днем Якова.

Він був братом апостола Матвія та служив на посаді збирання податків. Коли став апостолом, почав проповідувати християнську віру по всіх кутках світу. Навіть повернув до християнства багато язичників, за що його розп’яли на хресті.

Господарі у ці дні заготовляли на зиму дрова, бо саме осінній зруб давав багато тепла. Перед тим, як рубати дрова, чоловіки задобрювали духа лісу. Борового пригощали кашею та хлібом, для його дружини клали хустку.

Жінки вперше варили кашу з нового врожаю, клали туди масло або сало. Ще випікали пироги та кликали гостей. Завдяки такому обряду, люди цілий рік жили з грошами та мали гарне здоров’я. Ще люди востаннє збирають сироїжки, а після їх солять та вживають в їжу.

Одним із занять є проведення ритуалів для повернення краси та омолодження.

Сніжний ритуал.

Опівночі слід вийти на вулицю у сорочці та набрати багато снігу, якщо він є. Сніг слід занести у центр кімнати та промовити спеціальні слова: «Як небо Богом відкривається і з нього сніжок холодний прокидається, так мені, рабу Божому (ім’я), багато років жити, не хворіти, не гарувати та не старіти, сивого волосся не мати, зморшок не наживати, свій вік молодицею проживати. Амінь».

Після лягали спати та чекали поки сніг сам висохне у кімнаті

Земляний ритуал.

Опівночі вийдіть на вулицю у сорочці  та у поділ наберіть землі. Цю землю перестати у горщик та промовте спеціальні слова: «В грудках земля чорна, а моя шкіра гладка та біла. Як земля ніколи не занепадає, так й обличчя моє навіки не постаріє. До ста років красунею проживу. Амінь».

Після землею потрібно натерти обличчя, потім його вмити та витерти білим рушником. Зранку висипте землю під яблуню.

Водний ритуал.

Наберіть воду з колодязя та перелити у таз. Прочитайте спеціальні слова: «Вода-водиця, допомоги у тебе прошу. З лиця мого зморшки та вади (прищі, вугри, плями, веснянки) забери, а молодість та красу подаруй. Амінь».

Вмийтеся та залишіть обличчя висихати самостійно.

Прикмети:

  • Тепло ще протримається, якщо до цього часу на вишнях є листя.
  • Чекайте зими через 40 днів, якщо 9 жовтня випав сніг.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!