23 лютого – Прохора (Поворот на весну): що не варто робити подружжю в цей день

В православному християнстві, у лютому 23 числа, заведено вшановувати пам’ять Прохора Лебедника. В народі має назву Прохор Весновій, день Прохора, Харлампієв день.

Прославився Прохор тим, що самостійно виробляв хліб з лободи та вживав його у їжу. Підготовкою матеріалу для хліба займався самостійно, збирав рослини та перемелював їх у борошно. Головною їжею для нього була вода та хліб.

За часів голодомору він пригощав всіх нужденних своїм хлібом. Людям на смак він вважався дуже солодким, а тим, які викрадали хліб – навпаки ставав гіркий на смак. Завдяки цьому хлібу Прохор став знаменитим.

Люди помічали, що після цього свята зима починає відступати, а весна входити в керування.  Цього дня спокійно можна займатися будь-якими справами, у вас все вийде. Чоловікам не бажано займатися важкою фізичною працею, можна отримати травми.

Небажано лаятися подружжю, через те, що примирення настане не скоро.

Заборонено вживати до їжі рибні продукти:

  • Рибу та жителів води, які не мають луски.
  • Рибу в сирому вигляді.
  • Рибу без луски, вірували, що вона нечиста.

Через деякий час правила вживання морських продуктів зі сторони церкви були змінені, тому зараз вживати всі ці продукти можна. Лише один день в році має цю заборону. Молитвами просили помочі для збереження гибелі на воді. Люди вірували, якщо чоловік загинув у воді, то душа його стає власністю диявола. В цей день заборонено наближатися до різноманітних водойм.Здавна люди не гарно ставилися до вживання в їжу ракоподібних, вважали їх зараженими глистами. В наш час ці забобони забули, тому відмовляються від частування раками лише 23 числа. Саме цього дня всі знахарі лікують ракові захворювання. Люди вірили, що при вживанні та згадуванні цього слова – рак, обов’язково можна захворіти на цю страшну хворобу.

Прикмети цього дня:

  • В березні чекай тепла, якщо цього дня морозно.
  • Буде сильний сніг, якщо ворони сидять на гілках та чистять пір’я.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!