23 серпня — святого Лаврентія. Що слід зробити в цей день, щоб мати міцне здоров’я

Вшановувати  священномученика Лаврентія Римського заведено 23 серпня. Люди прозвали його зоречніком або Лаврентієвим днем.

Народився на Піренейському півострові. Був учнем архідиякона Сікста. Згодом отримав сан диякона та став наглядачем церковного майна.

Під час правління імператора Валеріана, почалися переслідування християн. Лаврентія спіймали та відправили до в’язниці, але й там він продовжував нести слово Боже. Святого просили перейти на сторону язичників, але той відмовився. За непокору правитель наказав кинути на розпечену решітку.

Лаврентій вмів лікувати хвороби очей. Він зцілював людей від сліпоти.

Зоречніком назвали цей день, бо ввечері та зранку у цей день зоря стає червоною.

Молодиці, щоб їхня краса продовжувалась, зранку вирушали на водойми та вмивалися ранковою водою.

Ще вони набирали воду та несли людям, які мали біль у суглобах. Вода цього дня цілюща.

У цей день варто погладити двох котів, першого чорного, щоб зникли чорні думки з голови, а після білого, щоб думки стали світлими.

Жінки висушували подушки та слідкували, щоб до них ніхто не торкався.Дивилися за подушками, щоб ніхто не навів псування. Якщо не вгледіти, людина починала погано спати та її мучили кошмари.У цей день люди залучали у своє життя щастя та удачу, бо кожна людина сама коваль свого щастя. Люди змінювали життя за допомогою талісманів та обрядів.

Люди читали спеціальні слова, щоб залучити щастя у своє життя. Слова читали кожен ранок, виходячи на балкон та дивлячись на сонце. Під час промови покладіть ліву руку на груди. Промовте такі слова:

«День новий починаю, щастя собі у всьому бажаю. Воно всюди поруч зі мною, а біди біжать від мене стороною. Поруч зі мною везінню ходити, як захочу я, так тому й бути».

Проводили обряд на щастя. Набирали зранку чисту воду у таз, розміщали по середині стола. Навколо тазу запалювали три церковні свічки, у формі трикутника. Після три рази промовляли такі слова:

«У своє життя я залучаю везіння, успіх та щастя. Вода, прошу тебе, жени геть від мене всі негоди». Після ставали у ванну та виливали замовну воду. Після чекали, поки вода з тіла сама висохне.

Виготовляли талісман, щоб залучити щастя. Люди повинні розмістити на столі статуетку у формі коня, слона, черепахи, або трилапої жаби.

Можна насипати трохи зерна пшениці, додати подрібненого сушеного реп’яха, трохи меду та налийте трохи розтопленого воску зі свічки. Після скатайте маленьку кульку, покладіть у маленький мішечок з тканини та носіть разом із собою такий талісман.Прикмети:

  • Осінь буде такою самою, як погода цього дня.
  • Чекайте ранньої та суворої зими, якщо зранку побачите заморозок.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!