11 вересня, у християнстві заведено шанувати Зимненську ікону Богоматері. Саме нею благословляли князя Володимира з його нареченою царівною Анною під час заключення шлюбу.
Під час воєнних дій у Корсуні, князь втратив зір. Тому, його майбутня дружина привезла чудотворну ікону разом з Патріархом.
Під час обряду таїнства хрещення, Володимир побачив яскраве сяйво від ікони й у той момент зір до нього повернуся. Після цієї події святиню розмістили у Зимненському Святогірському Свято – Успенському монастирі, який заснував князь.
Після того, як католик Михайло Чацький придбав село Зимне, він звернувся до ікони. Він спитав, чого вона не врятувала монастир?
Після цього запитання Чацький втратив зір й всі його нащадки чоловічого роду стали сліпими. Коли розпочалась Перша Світова війна, святиню вивезла ігуменя Марія, келійниця та благочиня до Житомира. Коли війна скінчилась, ікона не повернулась до села.
Потім стариця Юліанія переправила ікону до Корецького монастиря. З цього монастиря ікона попрямувала до села. Прочани, які перевозили святиню побачили над церквою стовп з вогню та спів. Вони вирішили, що проходить служба Господня, а коли потрапили до церкви вона була порожньою. Чудотворна ікона вилікувала безліч людей від сліпоти.
🌱 Що садити у травні 2025 за місячним календаремДізнайтеся, які дні у травні найкращі для…
ишнева поросль атакує город? 🌱 Є два простих способи, як зупинити її назавжди! Вишня —…
Моя знайома бабуся Марія щороку садить по 3 сотки картоплі.А збирає — наче посадила десять!Всі…
Як позбутися попелиці на трояндах: прості та безкоштовні методи Попелиця висмоктує сік із троянд, послаблює…
Сучасний ринок побутової хімії рясніє різноманітними засобами для прання. Серед них два лідери – пральний…
Як підгодувати моркву навесні, щоб вона була великою, солодкою і без тріщин Морква — культура…