12 квітня — святого Василя Парійського. Що можна, та чого не варто робити в цей день кожному християнину

За православним календарем 12 квітня шанують пам’ять святого сповідника Василя Парійського. В народі свято має назву – день Василя Парійського чи Василь Парильщик.

Він у давні часи служив єпископом та дуже шанобливо ставився до ікон. Коли прийшов наказ знищити всі ікони, Василь ослухався і за це доживав останні роки в голоді та убогості.

Обов’язково зверніть увагу на землю цього числа – вона повинна парувати. Якщо ви побачите це явище – значить урожай буде добрим.

Мисливці добре знають, що ведмідь вже 12 числа покинув свою барлогу, тому звичайним людям в ліс краще в цей день не ходити. Люди навпаки ходили по гостях та весело й дуже шумно святкували, щоб ведмеді чули, що в селі галасно та не виходили з лісу до них.

Поганою прикметою вважається зустріч з зайцями, особливо коли він перебігає вам дорогу – знак, що настане біда. Щоб уникнути біди необхідно взяти до рук палку, зламати її навпіл. Одну частину слід кинути звідки вибіг заєць, а іншу – куди він побіг.

Також в цей день проводять обряди та заговори на воду для покращення здоров’я. саме цього дня вода насичується магічними та цілющими силами. Можна провести ритуал на закликання радості, щастя та здоров’я.

Щоб швидко вгамувати біль необхідно:

Взяти чисту воду, бажано з криниці. Налийте склянку води та поставте на стіл. Необхідно промовити слова: «Матінка цілюща водиця! Як напоюєш ти та миєш рід людський, так допоможи мені впоратися з болем (назвіть місце, яке болить). Визволь мене від мук та больових відчуттів. Дай мені спокійно жити та хвороб не знати. Амінь». Після випийте воду та полежите 30 хвилин. Можна робити цю процедуру кожного дня, він зніме біль хронічний, головний, зубний.

Також воду напувають сонячною енергією для здобуття щастя та здоров’я. його проводять саме 12 квітня. Необхідно набрати відро води та нагріти його від сонячних променів. Після кожний член родини повинен вмитися цією водою. Воду, яка залишилася слід її перелити у пляшки та сховати у гарному місці. Кожною середи необхідно обприскувати обличчя цією водою та почекати поки вода висохне самостійно. Цей обряд проводять саме 12 квітня та таким способом люди вірили, що вода зміцнить здоров’я та принесе щастя.

Прикмети цього дня:

  • В перші дні травня чекай дощ, якщо у день Василя Парійського йде злива.
  • Чекай гарного врожаю, якщо в цей день на вулиці багато павутиння.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!