25 січня — Святої Тетяни: історія, традиції та прикмети свята, про які треба знати

Святу мученицю Тетяну Римську потрібно вшанувати у січні, 25 числа. Свято прозвали Бабиним кутом або Тетяниним днем.

Свята народилася у родині римлян, які таємно вірили у Господа. Дівчину від народження привчали до християнства. Коли вона стала дорослою, вона дала обітницю безшлюбності. Про неї дізнався тамтешній правитель, який був представником язичництва та наказав схопити дівчину. Правитель знущався з неї, але завдяки молитвам дівчина змогла все витримати. Не зрадивши Всевишнього, дівчині відтяли голову мечем.

За давньою традицією, люди прославляли кут, де найбільше часу проводить жінка — бабин кут. Його розміщували біля печі та називали сонечком. Жінки випікали круглий хліб у формі сонця та пригощали родину та свійських тварин.

Ще жінки вибивали та прали килими цього дня. Також, знахарі лікували хвороби вух своїми замовляннями.

Існує повір’я, що на Тетянин день народжуються не щасливі люди.  Але свою долю можна змінити. Не можна кидати землю та каміння у криницю, бо погана доля складеться у вас та ще 3 поколінь. З внутрішньої сторони вхідних дверей, потрібно розмістити дві рибки, які будуть приносити вам успіх. Перед тим, як вирушати на важливу зустріч, потрібно у склянку налити воду та подивитися на неї. Якщо у родині один за одним хворіють, потрібно придбати помаранчевий гарбуз та віднести його до церкви. Родина стане щасливою, якщо вдома зберігати злиток зі срібла. Щоб грошей завжди вистачало, потрібно зранку спекти солодке печиво та пригостити ним пташок. Всі ваші думки повинні бути чистими, а мета цінною. Намагайтеся боротися зі шкідливими звичками. Змінити долю можна визнавши свої помилки. Ніколи не скупіться, вам добро повернеться у подвійному обсязі. Ставте перед собою ціль та дійте негайно.

Прикмети:

  • Якщо у ніч на Тетяну на небі багато зірок, весна прийде рано.
  • Чекайте поганого врожаю, якщо день теплий.
  • Чекайте гарного врожаю овочів та фруктів, якщо цього дня морозна погода.
  • Якщо у цей день йде сніг, літо буде дощовим.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!