12 жовтня — Єрусалимської ікони Божої Матері. У неї просять здоров’я та захисту

За християнським календарем, 12 жовтня заведено шанувати пам’ять ікони Діви Марії «Єрусалимської». Цю ікону написав святий Лука, для Єрусалимської громади.

Вона деякий час знаходилась у Єрусалимі, в храмі Воскресіння Христового. Жінка, яка зображена на святині, дуже схожа на Пресвяту Богородицю. Святиня зцілила та врятувала багато людей. За часів правління Лева Великого, святиню перенесли до Константинополя.

Під час візантійської війни, свята ікона допомогла відбити ворожі війська скіфів. Після цього ікону перенесли до Влахернської церкви. Через три століття святиня помандрувала до Корсуня та була піднесена у дар князю Володимиру. Понад 400 років образ зберігався у Софійському храмі Великого Новгорода. Після Іван Грозний перевіз святиню до Московського Успенського монастирю.

Під час битв з Наполеоном, ікона зникла. Але згодом її оригінал знову з’явився у Єрусалимі, у храмі Гробниці Пресвятої Богородиці.

Ікона зцілює людей від захворювань очей та втрати зору. Допомагає зцілити холеру, розслаблення та параліч. Молитвами люди просять захисту від пожеж та нападу ворогів на державу.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!