26 грудня — святого мученика Євстратія. Що заборонено робити в цей день кожній людині

26 грудня заведено вшановувати пам’ять святого мученика Євстратія та його послідовників – Мардарія, Ореста, Авксентія та Євгенія. Люди у народі прозвали цей день відьминими посиденьками.

Євстратій все своє життя присвятив Всевишньому, переховувався під час гонінь за християнами. Віддав своє життя з християнську віру. Його тіло спалили живцем. Всі його послідовники були страчені за віру у Господа.

Всі лихі слова цього дня потрібно забути та не промовляти. Саме відьми обожнюють лихословів.

Як в усі церковні свята люди ходять на церковну службу та просять захисту від відьом та лихого ока. Цього дня згадують про тих, кого з нами немає.

Люди вірили у те, що якщо на вулиці йде сніг та гуляє хуртовина – це гуляють та пакостять відьми. Для відьом сонце було їхньою смертю, тому вони намагались знищити його. Люди ховали віники у дім, щоб відьми не намітали хуртовини. Перед порогом розсипали сіль. На кухні міняли місцями посуд, ховали рогач та закривали заслон у печі.

Люди не запрягали коня цього дня, а ходили пішки. Запряжений білий кінь приносив смерть близької людини. Якщо вдома був хтось хворим, люди йшли у дзвіницю, щоб торкнутись до дзвона. Після дзвонарю давали гроші. Люди далеко не їздили у цей день, щоб не загубитись у заметілях. Якщо заблукали, зав’яжіть один кінець мотузки та киньте під ноги, тоді ви знайдете дорогу.Прикмети цього дня:

  • Чекайте морозу, якщо чутно лай собак.
  • Чекайте врожай хліба, якщо багато снігу.
  • Вдень буде морозно, якщо ніч ясна.
  • Чекайте хуртовину, якщо сонце сіло у хмару.
  • Чекайте потепління, якщо птахи ходять пішки.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!