13 лютого – преподобної Світлани. Що потрібно зробити в цей день, щоб отримати підтримку святої

За православним календарем, 13 лютого, заведено вшановувати преподобну Фотинію (Світлану). В народі свято має назву день Світлани.

Також, у лютому 13 числа, вшановують пам’ять трьох святих — Мартиніана, Фотинії та Зої. Мартиніан отримав дар зцілення, але нечиста постійно намагалася схилити його до спокуси, тим самим присилаючи до нього жінок – Фотинію та Зою. Але Мартиніан врятував їх від гріха й з того часу їх шанують в церкві.

Традиції та обряди цього дня.

Цього дня у всіх домівках роблять генеральне прибирання.

Існували і заборони:

  • Не можна підбирати гроші на вулиці, це погана прикмета.
  • Про вас будуть пліткувати, якщо пролити на себе воду.
  • Не бажано вирішувати фінансові питання цього дня, все зійде нанівець.
  • Не треба в цей день сваритися та ворогувати.

Цього дня заведено просити щось у зірок.

13 лютого, вважається поминальним днем. Необхідно вранці цього дня сходити до церкви, почитати молитву та поставити свічки. Після провідайте на кладовищі своїх родичів, принесіть їм солодощів. Необхідно приготувати поминальний обід та посидіти у колі близьких й родичів.

Ввечері, коли з’являться зірки на небі, треба поговорити з ними, бо ці зірки – це ваші померлі родичі. Вважали, що вони вас не залишать у біді та дадуть цінну пораду.

Також цього дня робили різні обряди.

  1. Люди просили у зірок допомогти в лікуванні очей. Вийдіть на вулицю о 12 годині ночі, гляньте на небо та підніміть руки, попросіть у зірок світити яскравіше, після витріть очі руками та йдіть додому. Не треба оглядатись на небо.
  2. Люди цього дня лікували пристріт та псування. Заповідь читають на річ, яка притуляється до вашого тіла. Вийдіть вночі на вулицю, бажано в поле чи город. Візьміть до рук цю річ та подивившись у небо промовити заклинання: «Зірки на небі яскраво сяють, і від мене негатив відганяють, той, який посланий, придбаний або наговорений. Силу небесну мені віддають, моє життя під свій захист беруть. Зірки, ви входите сюди (протягнути до них річ), мене від поганого і страшного збережіть». Перехрестіться три рази йдіть додому. Вдома надягніть цю річ на себе та носіть 3 дні.

Прикмети цього дня:

  • Літо буде жарким, якщо в день Світлани мороз та сухість на вулиці.
  • Якщо собаки носом сніг риють, буде холодно, а якщо на снігу катаються – чекай сильної вітряної погоди.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!