26 серпня — день святого Тихона. Що потрібно зробити жінкам в цей день

26 серпня, у християнстві заведено шанувати пам’ять єпископа Тихона Задонського. В народі свято отримало назву – Тихон Страсний. Було заведено обходити оселю зі страсною іконою Божої Матері.

Святому Тихону молились люди, щоб позбутись бісів, депресії та поневірянь. Люди наводили порядки у помешканнях, провітрювали сінця та погреби, перед тим, як опустити туди зібраний врожай. Господарі прикривали соломою кут льоху, щоб взимку не танув лід та зберігав холод. Сіно перед тим заговорювали, від поганого ока.

Жінки по кутках причіпляли віники з полину та будяків. Гілки полину підпалювали та обкурювали домівки, те що не згоріло не можна було викидати, бо прийде горе до оселі. В кінці процедури розсипали трохи солі. Полин очищував приміщення від гнилі.

Люди використовували, також сіль та чортополох від злого духу. Було заведено освячувати приміщення ладаном та свяченою водою. Такі маніпуляції проводили, щоб захистити врожай, а у сім’ї панувало щастя та здоров’я. Ходити до лісу по гриби цього дня не рекомендується.

Прикмети цього дня:

  • Якщо багато грибів, тоді й буде багато хліба наступного року.
  • Якщо в цей день дує тихий вітер, то чекай сильного вітру наступні три дні.
  • Якщо буря цього дня, то у вересні чекай багато дощу.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!