26 жовтня — святого Дмитра Солунського. Що забороняється робити в цей день усім християнам

У цей день заведено вшанувати пам’ять Дмитра Солунського. Католики вшановують його пам’ять 9 квітня.

Народився у знатній родині римського проконсула. Батьки таємно вірували у Всевишнього, й Дмитра охрестили з самого народження. Коли помер його батько, він зайняв його місце.

Він дуже боявся гніву Риму, тому зізнався всім, що він прихильник християнства й заохотив до себе багато людей. Про це дізнався язичницький правитель Максиміліан. Він ненавидів Ісуса та все, що пов’язано з ним. Правитель на той час проїжджав через місто, де жив Дмитро. Але він вже встиг роздати своє майно нужденним та відправився жити при монастирі. Згодом йому прийшлося йти на суд, де йому наказали битися з гладіаторами, бо таке покарання отримували всі знатні люди. У першому поєдинку Дмитрій отримав перемогу над римським чемпіоном. Це розлютило правителя й він наказав стратити його разом з його партнером. Поховали їх біля міської стіни. Під час поховання, один з його учнів взяв його руху та перстень, які потім зцілювали людей. Слугу звали Ліпп.

Прикмети.

Він захищав людей, які страждали від загарбників. Святому читали молитви перед битвами.

У цей день заборонялося тримати в руках зброю, окрім знаряддя праці. Чоловіки, народжені цього дня навчалися військовій справі. Жінки пригощали родину стравами з м’яса та риби, шанували воїнів. Вже через два дні починався Різдвяний піст.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!