27 березня, за християнським календарем, заведено шанувати пам’ять ікони Пресвятої Богородиці «Феодорівської». Цю ікону написав святий апостол та євангеліст Лука. За переказами в одному з містечок з’явився чоловік, який в руках тримав ікону Божої матері. Це сталося на свято Успіння Пресвятої Богородиці, цей день був особливим. Чоловік подолав шлях через усе місто Кострому, а наступного дня князь Василь Ярославич знайшов образ біля річки Запрудні.
Цей чоловік виявився святим великомучеником Феодором Стратилатом, а ікона – була тою, що зникла з міста Городця. Деякий час ікону зберігали у дерев’яній церкві, яка незабаром згоріла. Святий образ під час пожежі не постраждав, її знайшли селяни через три дні після трагедії.
Пожежа знову повторилася й люди спостерігали дивовижну річ, храм горів, а святий образ залишався неушкодженим. Образ врятував мешканців міста Костроми, коли на селище напали татари.
Також, князь пішов на татар взявши з собою цю ікону та повністю розгромив війська татар й вигнав їх зі своєї території.
Коли Князь Василь загинув, ікону Святої Богородиці переправили та зберігали у місті Кострома – соборі святого Феодора Стратилата.
З цим образом пов’язано безліч дивовижних подій, він досить довго зберігався у цьому храмі та був святинею.
Відвідати цю ікону з 1991 року можна у Богоявленсько – Анастасійному кафедральному соборі Костроми.
Ця ікона дуже цінна для вірян, помолившись до неї можна попросити про щастя та сімейний добробут, правильно виховати майбутнє покоління, народити дитину під час ускладнень.