27 березня — ікони пресвятої Діви Марії «Феодорівської». У неї просять добробуту для родини.

27 березня, за християнським календарем, заведено шанувати пам’ять ікони Пресвятої Богородиці «Феодорівської». Цю ікону написав святий апостол та євангеліст Лука. За переказами в одному з містечок з’явився чоловік, який в руках тримав ікону Божої матері. Це сталося на свято Успіння Пресвятої Богородиці, цей день був особливим. Чоловік подолав шлях через усе місто Кострому, а наступного дня князь Василь Ярославич знайшов образ біля річки Запрудні.

Цей чоловік виявився святим великомучеником Феодором Стратилатом, а ікона – була тою, що зникла з міста Городця. Деякий час ікону зберігали у дерев’яній церкві, яка незабаром згоріла. Святий образ під час пожежі не постраждав, її знайшли селяни через три дні після трагедії.

Пожежа знову повторилася й люди спостерігали дивовижну річ, храм горів, а святий образ залишався неушкодженим. Образ врятував мешканців міста Костроми, коли на селище напали татари.

Також, князь пішов на татар взявши з собою цю ікону та повністю розгромив війська татар й вигнав їх зі своєї території.

Коли Князь Василь загинув, ікону Святої Богородиці переправили та зберігали у місті Кострома – соборі святого Феодора Стратилата.З цим образом пов’язано безліч дивовижних подій, він досить довго зберігався у цьому храмі та був святинею.

Відвідати цю ікону з 1991 року можна у Богоявленсько – Анастасійному кафедральному соборі Костроми.

Ця ікона дуже цінна для вірян, помолившись до неї можна попросити про щастя та сімейний добробут, правильно виховати майбутнє покоління, народити дитину під час ускладнень.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!