14 лютого — святого Кирила: історія, традиції та прикмети свята, про які треба знати

Вшанувати пам’ять святого рівноапостольного Кирила вчителя Словенського або Кирила Внсновказівника потрібно 14 лютого.

Люди за цим днем могли дізнатися, яка буде погода весною.

Раніше Кирила звали Костянтином. Він та його брат Мефодій були просвітителями та першими вчителями. Народилися вони у місті Солуні, Македонія.

Коли Кирила виповнилося 14 років, він почав навчатися разом з  сином імператора. Він добре навчався й його почали називати Філософом. Згодом він став пресвітером та вирушив до Константинополя. У соборній церкві він став філософом та бібліотекарем.

Через деякий час він вирушив на Олімп до свого брата Мефодія, щоб усамітнитися. Обох братів імператор Михайло відправив проповідувати християнську віру до хазарів. Там вони вмовили князя та жителів стати прибічниками християнської віри. Потім правитель звільнив всіх грецьких полонених й Кирило знову повернувся до Константинополя. А ще через деякий час імператор відправив братів проповідувати християнство слов’янською мовою до Мордовії. Вони перекладали безліч книг з грецької на слов’янську мову. Вчили людей писати та читати.

Потім їх запросив Папа Римський до Риму.

Святий Кирило помер, коли йому виповнилося сорок два роки та похований у храмі святого Климента.

За традицією чоловіки цього дня йшли у поле та втоптували сніг. А жінки чекаючи чоловіків, готували вдома збитень, який володів цілющими властивостями. У напій клали прянощі, патоку та мед. Ще чоловіки вивозили у поле гній, щоб підживити землю. Жінки, які народжували цього дня, своїм повитухам відносили символічні подарунки.

Прикмети цього дня:

  • У цю ніч сняться віщі сни.
  • Скоро настане тепло, якщо синиці почали голосно щебетати.
  • Чекайте сухого та спекотного літа, якщо у цей день вдарив мороз.
  • Чекайте морозів, якщо у цей день сонячна та тепла погода.
  • Хліба буде стільки, скільки у полі снігу.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!