У вересні, 14 числа всі парафіяни святкують Воздвиження Хреста Господнього. Свято поєднане з подією, коли розп’яли Христа. Саме слово «Воздвиження» перекладається, як піднесення. Як в усі церковні свята, люди вирушають до церкви, читають молитви та моляться Богу.
Мати Костянтина Великого, імператриця Олена знайшла хрест, на якому стратили Ісуса Христа. Знахідку було виявлено поблизу гори Голгофи. У ті часи Костянтин наказав побудувати церкви на Палестині, де все своє життя провів Ісус. Ще син імператриці наказав відшукати хрест, чим й зайнялася сама Олена.
Ці пошуки тривали дуже довго, бо він був захований тими, хто ненавидів Ісуса. Після Олені підказали, що місце знаходження святині може знати єврей Юда. Вона знайшла чоловіка й той вказав місце, де був захований хрест. Хрест знайшли у завалах величезних каменів, у печері, де була побудована церква. Олена наказала звільнити вхід. Там було знайдено 3 хрести, й лише один з них був справжнім. Справжній хрест міг зцілити людину від хвороби. Поруч з пошуками йшли похорони, тому люди вирішили перевірити можливості цих трьох хрестів. Один з них зцілив померлого. Всі були здивовані й щасливі. Люди почали прославляти хрест, а з цієї нагоди зібралося багато людей, які хотіли доторкнутися до хреста. Але, через велику кількість людей, доторкнутися до святині не вийшло. Тоді було прийнято рішення підняти хрест, щоб люди могли побачити святиню. Патріарх Макарій став на найвище місце у печері та підняв хрест. У цей момент весь натовп промовив:»Господи, помилуй».
Олена привезла до сина лише половину святині, а іншу вона залишила на Батьківщині Ісуса Христа. Святиню помістили у новозбудований храм на зберігання. Ця святиня до цього часу зберігається у цьому храмі.
Люди зранку йдуть до церкви, читають молитви та ставлять свічки. Всі тяжкі роботи цього дня під забороною. Перед святом люди дотримувалися посту. Для того, щоб захистити оселю від пристріту та лиха, люди зображали хрест та вішали його над дверима. Люди намагалися до цього дня закінчити всі польові та городні роботи.
Прикмети 14 вересня:
Органічне добриво для рослин: як правильно використовувати деревну золу Використання органічних добрив, зокрема деревної золи,…
Святвечір – символ єдності, родинного тепла та духовного багатства Святвечір, що передує Різдву, займає особливе…
Сушиш білизну в кімнаті? Це може бути небезпечно для твого здоров'я! Дізнайся чому і як…
Приготуйте неймовірно ніжний торт «Пташине молоко», який просто тане в роті. Цей десерт стане улюбленцем…
Більшість сучасних смартфонів не призначені для роботи в екстремальних умовах, зокрема при низьких температурах. Мороз…
Як легко усунути подряпини на дерев'яних меблях: прості та перевірені методи Дерев'яні меблі додають тепла…