15 лютого — день Онисима: історія, традиції та прикмети свята, про які треба знати

Апостола Онисима заведено вшановувати 15 лютого. Люди прозвали цей день Онисим — вівчар.

Святий спочатку був у рабстві у заможній, християнській родині. Потім він провинився та вирішив втекти до Риму. Там він потопив до в’язниці. У заточенні він зустрів апостола Павла, який провів обряд хрещення та посвятив його у християнську віру. Після того, він вийшов з в’язниці та повернувся до своїх господарів, але не як раб, а як брат, який теж став християнином.

Святого вважали захисником пастухів та вівчарів. Люди для того, щоб вівці багато народжували, окликали зірки. В обід господарі готували пишний стіл та пригощали пастухів. Також, за традицією їм дарували символічні подарунки.

Дітей, які народжувалися на свято, закутували у хустку з козячого руху та дарували річ з овечої шерсті. Така дитина була здоровою та щасливою.

Так, як це кінець місяця, люди не планували майбутнє, бо нічого не здійсниться.

У цей день люди могли позбутися від пліткарів та чуток назавжди. Люди зранку йшли до церкви та роздавали милостиню всім, хто зустрічався на їх шляху. Коли вони йшли додому, читали молитву проти лихослів’я та пліток. Для того, щоб ніхто не пускав про вас пліток, варто не розповідати всім про своє життя та вихвалятися. Захистити себе від пліткарів можна за допомогою легкого обряду.

Люди знають, що якщо у людини горять вуха, значить про вас хтось пліткує. Якщо горить ліве вухо, про вас говорять щось погане. А якщо праве, про вас кажуть щось добре. Люди у цей час повинні прочитати спеціальні слова:

«Прошу тебе, Боже, чутки з мене прожени, від пліткарів злих мене збережи. Ангел-Охоронець, своїм крилом захисти мене, а сказані про мене погані слова назад поверни. Амінь».

Також, проводили замовляння на воду, яку наливають зранку у таз та промовляють спеціальні слова:

«Матінко Божа, прошу тебе, цю воду благослови. Нехай вона змиє з мене чутки жіночі та чоловічі, образливі та погані слова, колючі та косі погляди».

Після цього воду тричі перехрещують та вмиваються. Ніякі заздрісники вам не страшні, якщо робити це кожного дня.

Прикмети:

  • Якщо на вулиці мало снігу, не слід чекати гарного врожаю влітку.
  • Весна прийде не скоро, якщо місяць на небі чистий, а на небі немає хмар. Також, варто чекати на сильні морози.

 

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!