28 січня – день частування Домового: чим пригощати, та що робити

В цей день, 28 січня було заведено пригощати домового.

Хто оберігає ваш будинок?

З давніх-давен люди вважали, що їхні будинки оберігає від злого духу — домовий. Мешкає цей добрий дух за грубкою. Люди вірили, що він їм допомагає, оберігає мешканців будинку від всіляких негараздів, а хто зневажав і ображав домового – навпаки шкодив і заважав.

Що значить день Кудеси?

На Русі в цей день всі веселилися, дарували улюблені подарунки домовому. Ввечері вся родина сідала за святкову вечерю і пригощала ласощами домового. Під час частування родина розповідала різні жарти, смішні історії, бо хранителю дуже подобалося слухати ці розповіді.

Що приготувати в цей день хранителю?

В цей день варили солодку кашу з пшениці та вівса, але не багато, бо домовий живиться духовно. Окрім головної страви побалуйте Кудесу цукерками, медом, варенням. Гостинці для домового на Русі прийнято було ставити біля печі, в глиняному горщику, щоб опівночі домовий повечеряв. Їжа для домового повинна бути недоступним для домашніх улюбленців і дітей, а вранці її слід віддати птахам.Кашею слід частувати домовика двічі на рік, перший – 28 січня, а другий через пів року. Цукерки і печиво – 1 числа кожного місяця, і на всі свята, які святкують в родині. Потім їх віддають вуличним тваринам.

За якими правилами слід дружити з Домовиком.

Хранитель категорично не любить родини в яких присутні постійні сварки, зловживання алкоголем, неохайність, безлад, тоді він починає бешкетувати. Оберігає тільки ті, де царює мир, злагода, добробут.

Розмовляти з Домовиком потрібно вголос, він це любить. До нього звертатись з повагою, з шаною. Якщо бешкетує, можете посварити.

Бачите правила зовсім прості. Бажаємо потоваришувати з вашим хранителем.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!