16 квітня — День Ірини Розсадниці. Що потрібно зробити господині, щоб мати гарний врожай

За православним календарем 16 квітня шанують пам’ять трьох святих мучениць – Ірину, Агапію та Хіонію. В народі свято отримало назву – день Ірини – Розсадниці.

Ці жінки були сестрами, які проповідували християнську віру. Якось до них навідалися солдати, схопили їх та змушували відректися від віри, за їхню відмову Хіонію та Агапію спалили на вогнищі, а Ірину відправили у блудилище оголеною. Завдяки молитвам до жінки ніхто не доторкнувся. Правитель побачивши це наказав пронизати її тіло стрілами. Поховання сестер після провела Анастасія Узорішительниця.

Традиції та обряди цього дня.

Якщо цей день не припадає на неділю – то це вважається сприятливим днем для обрядів, ворожінь, щоб розлучити чоловіка з коханками.

Якщо в цей день ви помітили веселку – то в найближчий місяць буде гарно складатися. Якщо пройти під веселкою та загадати бажання – воно неодмінно здійсниться.

Гарний день для роботи на городі та землі. Сприятливий день для посадки капусти. Перед посадкою люди проводили спеціальні обряди:

  • Перед посадкою слід перекинути насіння тричі з однієї долоні в іншу.
  • Перев’язати голову тугою хусткою, щоб качани були щільними.
  • У грядки вставляють гілля кропиви, щоб захистити від шкідників.
  • Не можна сваритися перед посадкою, бо насіння може не зійти.

Якщо день Ірини припадає на четвер, то капусту краще не садити – не буде врожаю, розсада не зійде. Взагалі четвер вважається поганим днем для саджання капусти. Цей день сприятливий для побілки стовбурів дерев.

Прикмети:

  • Вдень почули грім – чекай гарний врожай капусти, якщо в ночі почули – урожаю не чекай.
  • Якщо помітили багато хрущів – літо буде сухим.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!