29 серпня — Феодорівської ікони Божої Матері. Що потрібно зробити жінці в цей день

Шанують Феодорівську ікону Божої Матері у серпні, 29 числа. Люди читають молитви, щоб отримати щастя у шлюбі, завагітніти тим, у кого безпліддя, виносити та народити дитину без труднощів.

Саме святий Лука написав цю священну ікону та приніс на Русь. Спочатку ікону помістили у каплицю біля міста Городця, а потім побудували Городецький монастир. Під час війни з татарами, монастир згорів й всі думали, що ікона, також згоріла.

Одного разу князь Костроми Василь Юрійович у лісі, у свято Нерукотворного Образу Господа Ісуса Христа на дереві побачив ікону. Спробувавши її взяти, вона злетіла у повітря, князь дуже здивувався та вирішив покликати людей та духовних наставників. Після прочитаної молитви, святиню вдалося взяти та переправити до головного собору Костроми.

Перед цим днем народ бачив якогось чоловіка, який був схожий на великомученика Феодора Стратилата, який ніс цю святиню у руках. Тому й ікона отримала назву Феодорівська. Ті люди, які прийшли подивитися на святиню побачили, що вона дуже схожа на ту, яка згоріла під час пожежі у місті Городець. У Костромському монастирі, також ставалися пожежі, але кожного разу ікона не постраждала.

Після цього, князь Василь збудував для Феодорівської ікони Божої Матері – Успенський собор, який мав боковий вівтар. Через деякий час собор став кафедральним. Потім впродовж часу ікону переправили у кафедральний Богоявленський собор Костромської єпархії. Там святиня зберігається до сьогоднішніх днів.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!