Categories: Цікаве

16 серпня — Горіховий Спас. Головні традиції та заборони, яких слід дотримуватися усім християнам

Свято — перенесення Нерукотворного Образу Господнього заведено відзначати 16 серпня. Люди називають свято Горіховим Спасом, спожинки або Спасом на полотні.

Свято має своє тлумачення. Якщо прочитати легенду про царя Класу, можна дізнатися про цей спас. Цар пізнав важку поразку й тоді вирішив звернутися за допомогою до Ісуса. Христос сказав, що для допомоги йому знадобиться рушник та вода. Ісус умив лице царя та витер його рушником. На цьому рушнику відбився лик Ісуса.

Коли цар доторкнувся до рушника, тоді відразу одужав. Згодом імператор Костянтин Багрянородний наказав викупити рушник та привести його до Константинополя. Саме через це свято почали називати Спас на полотні.

Спас називають горіховим, бо у цей день заведено збирати врожай горіхів.

Спожинки або Хлібний спас, свято отримало назву через  те, що у цей період висівали озиму пшеницю та збирали хліб, який ще дозрівав.

Жінки ранок розпочинали з замішування борошно з цьогорічного врожаю та випікали короваї. Сьогодні суворо забороняється викидати хліб та топтатися по крихтах хліба.

На це свято не забороняється робота по господарству. Якщо у цей день лінуватися, то протягом року можна перенести 33 нещастя. Гарний день для того, щоб заготовити банні віники з ліщини. Гілки слід вирішувати окремо від інших дерев, бо саме вони володіють цілющими силами. Такий віник може вилікувати від серйозних хвороб.

Люди на Горіховий Спас залучали удачу до себе, бо горіх символізував достаток. Збираючи  горіхи, люди намагалися знайти гілку, на якій буде 2 або 3 горішки.

Люди шукали собі горіховий талісман – це строєний або здвоєний горішок. Якщо пощастить знайти такий горіх, людина протягом року не пізнає нужди. Під час знайдення такого горішка, промовляли спеціальні слова: «Як ви один до одного прирослися, так й до мене благополуччя приростай, мій гаманець обтяжуйте, мої фінанси множте». Цей талісман слід носити завжди з собою. Горіхи не повинні бути гнилими, бо так вас чекатиме низка неприємностей. Горіхи, де є черв’як принесуть біду у дім. Якщо вам на голову впаде горіх, це дуже гарна прикмета, яка принесе багатство та гарну звістку.

Ще заведено проводити обряд з зернами, які так само залучають удачу. Варто взяти лівою рукою жменю зерна та покласти у мішечок з тканини й промовити спеціальні слова: «Звертаюся до тебе, новий хлібний урожай! Ти мені у житті везіння дай. Як я хлібець із зерен спечу, так до себе удачу залучу. Буде фортуна завжди поруч зі мною, а негаразди з бідами обійдуть мій будинок стороною». Після слід зав’язати 3 вузли на мішечку та сховати його. Коли мине 3 доби, слід зерно перемолоти та з борошна спекти хлібину та з’їсти самому.

Прикмети:

  • У вересні слід чекати теплої погоди, якщо цього дня почуєте грозу.
  • На Покрову будуть перші заморозки, якщо у цей день зграї журавлів полетять у теплі краї.

Recent Posts

Як правильно використовувати золу під час вирощування розсади, щоб росла міцною та здоровою

Органічне добриво для рослин: як правильно використовувати деревну золу Використання органічних добрив, зокрема деревної золи,…

19 часов ago

Які саме 12 страв мають бути на Святвечір, та що кожна з них символізує

Святвечір – символ єдності, родинного тепла та духовного багатства Святвечір, що передує Різдву, займає особливе…

19 часов ago

Чому не варто сушити білизну в кімнаті, та до чого це може призвести

Сушиш білизну в кімнаті? Це може бути небезпечно для твого здоров'я! Дізнайся чому і як…

2 дня ago

Апетитний та пухкий торт «Пташине молоко» за простим рецептом. Такий ніжний що хоч губами їж

Приготуйте неймовірно ніжний торт «Пташине молоко», який просто тане в роті. Цей десерт стане улюбленцем…

2 дня ago

Що потрібно зробити, щоб телефон зимою так швидко не розряджався. 4 дієві поради

Більшість сучасних смартфонів не призначені для роботи в екстремальних умовах, зокрема при низьких температурах. Мороз…

2 дня ago

Ефективні методи боротьби з подряпинами на меблях. Не залишиться і сліду

Як легко усунути подряпини на дерев'яних меблях: прості та перевірені методи Дерев'яні меблі додають тепла…

2 дня ago