17 грудня – день Данила Зимовказівника: історія, традиції та заборони, яких слід дотримуватися

Мучеників Місаїла, Азарія, Ананія та пророка Данила потрібно вшанувати 17 грудня. Люди прозвали цей день — Данило Зимовказівник.

Під час завоювання вавилонянами Юдею, всіх євреїв переселили до Вавилону, без їх згоди. Це відбулося за часів правління царя Навуходонсора. З тими людьми були мученики та пророк Данило. Вони продовжували служити Всевишньому та відмовлялися від всіх благ. Також, вони продовжували своє навчання й згодом почали служити правителю. Цар звелів зробити статую зі своїм обличчям, але мученики відмовили у цьому проханні. Таке рішення розлютило царя й він наказав спалити їх у печі. Але Господь не дав спалити людей живцем й побачивши це чудо, він також, став вірувати у Всевишнього. Данило міг тлумачити сни та володів даром пророцтва. Через своє вміння він прославився та став одним з пророків Старого Завіту. Він напророчив смерть на воскресіння Ісуса та формування Римської імперії. Він закликав всіх, навіть через труднощі вірити у Всевишнього. Всі випробування лише зміцнювали дух людини. Потрібно жити справжнім днем, щоб біди обходили людей стороною.

Люди цього дня влаштовували театральні вистави, де головними героями були мученики та пророк Данило. З особливістю ставилися до вогню, тому топили піч, щоб вона була гарячою кілька днів.

Молодиці займалися ворожінням на нареченого. Вони писали на листі лавра ім’я трьох мучеників, клали їх під подушку й у сні до них приходив наречений. Всі сни були віщими у цей день.

Прикмети:

  • Якщо на вулиці багато вихорів, стільки буде бджіл навесні.
  • Чекайте відлигу до Різдва, якщо на деревах іній.
  • Чекайте снігопади та похмуру погоду, якщо небо затягнуте хмарами.
  • Яка погода цього дня, така буде у травні.
  • Якщо йшов сніг, чекайте дощів весною.
  • Якщо світить сонце, чекайте сонячної весни.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!