30 квітня — Зосима Соловецького. На що слід звернути увагу в цей день

За православним календарем 30 квітня шанують пам’ять преподобного ігумена Зосима Соловецького. В народі свято має назву – день Зосими Соловецького, Зосима – пасічника.

Він заснував монастир на Соловецькому острові. Його вважали покровителем бджільництва.

В цей день бджолярі виносять вулики на пасіки та просять Зосима дати багато меду.

Сприятливий день для посадки моркви та буряків. Перед посадкою люди замочували насіння у воді, де лежить мідний горщик. Цей обряд повинно проводити, щоб ніхто не бачив цього, бо може не вродити овочі.

Заборонено ввечері перед цим днем випікати хліб. Якщо помітите мурах у будинку – це означає, що будете щасливі.

В цей день можуть являтися знаки з іншого світу, тому слід бути обережними.Вважається ця ніч дуже містична, вона має назву – Вальпургієва. В цей день відчиняються ворота до потойбічного світу, можна дізнатися про своє майбутнє.

Ці знаки можуть приходити у вісні. Щоб перевірити чи є у вас ворота – необхідно о 12 годині ночі поставити на вікно склянку води. Місячні промені повинні світити у склянку. Вода повинна простояти до 3 години ночі, після слід випити її та лягти спати. Вам почнуть снитися всі ті, хто вам заздрить, пліткує. А в житті ви бачите їх досить милими людьми.

Вам можуть являтися знаки, які подають вам померлі родичі. Якщо ви не знаєте, як прийняти рішення необхідно подивитися на небо та попросити когось із родичів допомогти вам. Треба промовити, наприклад: «Батько, дай підказку, що робити?». Впродовж дня спостерігайте й ви помітите щось не звичне, це і буде відповідь та ваша допомога. Зазвичай це може бути комбінація з цифр, яка вам дуже знайома.Як захиститися від потойбічної сили?

Необхідно нарвати трави та змішати її з піском. Потім розкидати навколо будинку. Нечиста не зможе пробратися в оселю, через такий захист. Зранку необхідно все змісти та викинути на вулицю.

Прикмети цього дня:

  • На небі купчасті, порвані хмари – чекай поганої та вітряної погоди.
  • Якщо в цей день почала цвісти горобина – Осінь буде тепла та довга.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!