Кожного року, восени, 17 вересня заведено відзначати день пам’яті святих мучениць Любові, Надії, Віри та матері їх Софії.
Люди прозвали цей день бабиними іменинами.
У другому столітті, у християнки Софії народилися три доньки, які з самого народження почали виховуватися за християнськими звичаями. Коли дівчати підросли, про них дізнався тамтешній правитель й почав намагатися відмовити їх від віри у Господа. Дівчата відмовили йому, за що були віддані жорстоким знущанням. За наказом імператора Адріана, дівчат катували на очах у матері. Вони померли на очах у рідної матері, яка потім поховала їх самотужки. Через кілька днів, не витримавши горя, Софія віддала душу Господу. Наймолодшій донці було десять років, а найстарішій — дванадцять. Через деякий час тіла святих було перенесено до храму святого Трохима, який був розміщений біля Страсбурга. У наш час, це місце має назву абатство святої Софії. Тому, 30 вересня туди приїжджають багато парафіян та з усіма почестями вшановують пам’ять святих.
За традицією люди розпочиналися свій день з плачу. Всі, хто так робив протягом року, жив у здоров’ї та достатку. Своїм плачем люди захищали себе від нещастя, хвороб та печалі. Молоді дівчата плакали, щоб захистити своє кохання. Саме через це день вшанування пам’яті цих святих, отримало назву бабине виття
Люди у церкві купували 3 свічки, а 1 несли додому. Коли наставала північ, 1 свічку ставили у коровай та сорок разів читали змову на благополуччя у сім’ї. Зранку короваєм пригощали всіх членів родини, а більше нікого.
Після закінчення служби, жінки збиралися разом та обговорювали між собою всю тяжкість їхнього життя. Потім йшли додому та займалися своїми обов’язками. Молодь влаштовували посиденьки, де шукала собі другу половину. Ті, хто знайшов своє кохання, 17 вересня призначали сватання, а весілля справляли 14 жовтня, на Покрову.
Жінки з іменами святих відзначали день свого янгола. Святкували протягом трьох днів. За традицією господині випікали пироги. Іменниками дарували маленькі іконки, де були зображені святі Віра, Надія, Любов.
У цей день не варто займатися домашніми справами. Відкладіть вінчання та весілля на інший день.
Прикмети 17 вересня:
Органічне добриво для рослин: як правильно використовувати деревну золу Використання органічних добрив, зокрема деревної золи,…
Святвечір – символ єдності, родинного тепла та духовного багатства Святвечір, що передує Різдву, займає особливе…
Сушиш білизну в кімнаті? Це може бути небезпечно для твого здоров'я! Дізнайся чому і як…
Приготуйте неймовірно ніжний торт «Пташине молоко», який просто тане в роті. Цей десерт стане улюбленцем…
Більшість сучасних смартфонів не призначені для роботи в екстремальних умовах, зокрема при низьких температурах. Мороз…
Як легко усунути подряпини на дерев'яних меблях: прості та перевірені методи Дерев'яні меблі додають тепла…