18 жовтня — день святого Луки: що не можна робити, і яку молитву прочитати

18 жовтня Православна церква згадує святого апостола і євангеліста Луку, який був сподвижником апостола Павла. Його вважають покровителем іконопису. За переказами, святий Лука написав першу ікону Пресвятої Богородиці.

В народі вірили, що Лука позбавляє від «семи недуг». За повір’ям, євангеліст виводить з людини кволість та дає їй силу.

У Луків день стараються не вживати гостру їжу. Вважають, що гостра їжа може завадити людині виздоровіти, якщо вона є хворою.

Вікна і двері в цей день обов’язково треба закрити, щоб не накликати біду. За повір’ям у ніч з 18 жовтня на 19 жовтня не можна залишати в будинку чорного кота, адже він може принести нещастя для всієї сім’ї.

До святого Луки моляться і просять здоровья для себе і своєї родини. Також святому моляться про збереження озимих посадок і дерев від лютих зимових морозів.

«Молитва»

О всеблаженний святителю отче наш Луко, великий угоднику Христовий. Прикладаючи руки до чесних  мощів твоїх, якоже чада батька молимо тебе ревно: почуй нас гpiшних і принеси молитву нашу до Милостивого і людинолюбного Бога.

Йому ж ти нині в радості святих предстоїш. Віруємо бо, яко ти любиш тою ж любов’ю, бо нею вся ближніх полюбив, перебуваючи на землі. Випроси у Христа Бога нашого, нехай виконає прохання наше  у Своїх проявах віри і благочестя: пастирям щоб Він дав святу ревність і піклування про порятунок ввірених їм людей.

Всім нам подай  що просимо: землі плодоносити, від голоду, і бурі порятунок. Скорботним розраду, нeдугу зцілення, заблукавших на шлях істини поверни. Подай нам усім твоє архіпастирське благословення.

Настави нас на шлях, що веде до діл праведних, і моли про нас всесильнаго Бога, та в вічне життя сподобилися c тобою безперестанно славити Єдиносущну і Нероздільну Трійцю, Отця і Сина і Святого Духа. Амінь.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!