4 червня – Василіск. Що потрібно зробити в цей день усім жінкам, щоб отримати підтримку святого

У червні, 4 числа, люди відзначають свято Василіск та вшановують пам’ять  святого мученика Команського. Люди вважали, що цього дня народжується людина, яка приносить лихо та нещастя. У цьому дні ховається багато тайн. Це гарна дата для ворожіння та прикмет.

Жив святий за часів правління імператора Галерія, у ті часи відбувались гоніння над християнами. Молитви святого були цілющими, бо йому з’являлись видіння Всевишнього. він витримав всі знущання язичників, бо його тіло зцілював Господь. Він не відмовлявся від своєї віри під час знущань, й тоді з нема зійшов вогонь, який спалив невірних, мучеників Кліонікома та Євтропія, а ще його молитви перекинули статую Артиміди.

З часом на місці, де загинув Василіск, побудували церкву на його честь. Святі останки володіють чудодійними силами.

У давні часи люди вірили, у те, що існує страшне чудовисько, яке мало тіло від жаби, голову від півня, а хвіст у нього був від змії. Народжувалось яйце чудовиська у січні, 15 числа. Це яйце потрапляло у гній, де висиджувала його жаба. А народжувалась містична тварина – 4 червня. Якщо це страшне чудовисько гляне на щось, все гинуло, засихало навкруги, а люди втрачали свою красу.

Люди повинні перед цим днем зробити все, щоб таке чудовисько не народилось. У цей день люди варили всі яйця у круту.

Дівчата збирали волошки та плели з них вінки, які охороняли будинки від нечистої сили. З цих квіток готували цілюще зілля та висушували їх. Дівчата йшли збирати квіти у сукні з босими ногами. Квіти клали у поділ сукні. Якщо волошки випадали, це було поганим знаком.

Працювати у полі цього дня не можна, бо навіть якщо святий не народився, він може вплинути на насадження. Земля може зарости волошками, а не культурними насадженнями. Люди працювали вдома.Деякі ловили солов’їв, які гарно співали.

Ще люди вірили, що Василіск отруював їжу цього дня. Люди не вмирали, але могли заробити легке отруєння. Тому люди намагалися утримуватися від неї до того, як зайде сонце.

Молодиці ворожили на майбутнє, вони плели вінки з березових гілочок та кидали на воду. Якщо вінок тонув, слід чекати біди. А якщо він плив по річці, дівчину чекала щастя та удача.

Як зайде сонце, люди дивилися на вогонь та читали спеціальні слова проти хвороб.

Прикмети 4 червня:

 • Чекайте ясної погоди, якщо радісно співає соловей.
 • Чекайте поганої погоди, якщо соловей співає сумні пісні.
 • Чекайте гарної погоди, якщо почули спів солов’я у ночі.
 • Чекайте теплої погоди, якщо дме північний вітер.
 • Вродять гриби, якщо перед 4 червня часто спостерігали тумани.
 • Якщо навколо зірок помітили чорні кола, чекайте дощу.
 • Якщо ввечері чутно пісні жаб, чекайте дощу.
 • Якщо вночі тепло на початку літа, чекайте гарного врожаю.
 • Висадивши цього дня жито, йому не дасть прорости волошка.
 • Вродять огірки, якщо побачите багато оводів та павуків.
 • Чекайте гарного врожаю, якщо багато роси надворі.Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!