4 серпня — святої Марії Магдалини: історія, традиції та заборони яких слід дотримуватися в цей день

Історична довідка

4 серпня святкується день святої Марії Магдалини, рівноапостольної жінки, яку православна церква шанує як святую мироносицю. Свято походить з давніх язичницьких часів, коли Марію Магдалину вважали захисницею жінок і володаркою гроз. Пізніше після прийняття православ’я, віряни почали вшановувати Марію Магдалину. Вважається, що Христос звільнив її від блуду і завдяки цьому Марія знайшла себе у служінні Господу.

Традиції та обряди свята

У минулому 4 серпня було особливим днем, коли заборонялось працювати в полі, вважалося, що це день, коли найбільше загрожує небезпека блискавки.

Традиційно в цей день жінки займалися домашніми справами, мили вікна, вимітали пил і починали робити заготівлі на зиму. Чоловіки та діти залишали свої оселі й ходили в ліс. Цей день також означав початок сезону збору лісових ягід, зокрема смородини, а також час для викопування цибулин квітів.

Прикмети 4 серпня

  • Вранці 4 серпня, якщо жінка вмивалася ранковою росою, віриться, що її обличчя стане білим і чистим.
  • Жінки, народжені 4 серпня, мають репутацію майстринь-рукодільниць.
  • Якщо в день Марії Магдалини спостерігається гроза, то вважається, що урожай сіна буде особливо багатим.
  • Рясна роса вранці свідчить про те, що льон буде сірий.
  • Тривале гриміння грому пророкує наближення граду.
  • На святкування Марії Магдалини краще утриматися від роботи на полі, оскільки існує повір’я, що ризик загибелі від удару блискавки збільшується.

Таким чином, 4 серпня – це день, коли православна церква вшановує рівноапостольну Марію Магдалину, а також день, пов’язаний з різноманітними традиціями та прикметами, які мають вплив на повсякденне життя та побут українського народу.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!