4 травня — день Прокла. Що слід зробити, щоб увесь рік був вдалим

Вшановувати мучеників Прокла та Януарія заведено 4 травня. У народі люди назвали цей день – днем Прокла.

Цього дня люди виганяли злих духів та проводили спеціальні обряди, щоб захистити себе.

Прокл служив дияконом у християнській церкві, а Януарій був посвячений в єпископи за свої добрі вчинки. Жили за часів правління імператора Діоклетіана, який ненавидів християн та забороняв проводити служби. Хто не слухався, був страчений. Але святі не слухались та продовжували проповідувати християнську віру. За це їх кинули до в’язниці, а після спалили у печі. Їх полум’я оминало й тоді імператор наказав кинути їх до звірів, але й ті навіть не звернули на них уваги. Тоді імператор сказав, що святі – чаклуни й після цієї фрази він втратив зір. Коли святі прочитали молитви, зір відновився, але Діоклетіан наказав відрубати спасителям голови.

Люди цього дня кляли нечисті сили й проводили для цього спеціальні обряди. Через те, що злі духи завжди намагалися напакостити – люди цього дня не працювали. Молодиці співали пісні та водили хороводи навкруги яблунь. Своїми веселощами вони закликали весну, просили гарного врожаю та ясної погоди.

Вимовляти прокляття потрібно було на захід, бо саме там завжди збирались злі сили. У всіх храмах вхід розміщують на заході. Ці обряди проводили священнослужителі та звичайні люди. Вся біда приходить від нечистої сили, тому вони її лаяли.

Весь рік буде зіпсований, якщо цього дня не злякати нечисту. Нечиста може плюнути у тарілку та взагалі поміняти їжу на сатанинську.Ще було заведено розвішувати часник, чортополох та цибулю в оселях, на городах та полях. Вони захищали від нечистої. Ще оселю окроплювали освяченою водою та промовляли молитви.

Прикмети 4 травня:

  • Літо буде спекотним, якщо зацвіла черемуха.
  • Літо буде мокрим та холодним, якщо на черемсі безліч квітів.
  • Літо буде мокрим та холодним, якщо клен почав зеленіти.
  • Земля буде легкою та вологою, якщо йде дощ й хмари пливуть низько.
  • Літо буде посушливим, якщо на березі розпустилось зелене листя.
  • У травні переважатиме прохолодна погода, якщо сьогодні дощить.
  • Пшениця гарно почне рости, якщо пройде перша гроза цього дня.Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!