4 вересня — святої мучениці Євлалії. Про що слід просити жінкам в цей день

4 вересня, заведено шанувати пам’ять Святої Мучениці Євлалії. Народилась вона у родині, яка підтримувала християнську віру.

Дівчина молилась, вміла читати Святе Письмо та займалась рукоділлям. Коли правили імператори Максиміан та Діоклітіан, християн почали переслідувати.

До того міста, де мешкала Євлалія приїхав управитель Дакіан, щоб повністю винищити християн. Дівчина, коли про це дізналась, покинула свою домівку та вирушила у центр міста. Там вона пройшла через величезне скупчення людей та сказала управителю, що він не побоюючись Всевишнього губить невинних людей.

Тоді правитель віддав наказ побити дівчину, але вона мужньо трималась та терпіла знущання. Під час биття вона сказала, що Всевишній позбавив її відчуття болю та знаходиться поруч із нею. Але правитель не може Його бачити, бо служить сатані.Свята почала молитись й тоді вогонь зі свічок обернулось на кривдників, які потім впали на землю. Читаючи молитви Євлалія благала Всевишнього забрати її до себе, він так й зробив. На площі всі бачили, як з вуст дівчини полетіла біла голубка.

Коли настала ніч, тіло мучениці поховали. Батьки побачили свою донечку вже мертвою. Вони були у скорботі та раділи, що її зарахували до Святих Мучеників.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!