5 дієвих способів, які допоможуть позбавити троянди борошнистої роси

Пропонуємо розглянути кілька варіантів боротьби з борошнистою росою на трояндах. Це дуже поширена хвороба, яка викликається грибками. Якщо ви помітили, що кущ вразила борошниста роса, необхідно негайно починати боротьбу з нею, бо квітка може загинути.

Головною ознакою є – білий наліт на листі, стеблах, квітах, яке нагадує біле борошно. Причинами є – неправильний догляд та полив, тверда земля, велика кількість азоту в землі.

  1. Господарське мило. Приберіть листя, пагони, бутони, яке вразила хвороба. Приготуйте розчин — 100 гр. мила натріть на тертці, додайте 25 гр. кальцинованої соди та 5 л гарячої води. Процедуру проводять тричі з паузою в 7 днів. Розчин готуйте свіжий. Обприскування проводьте у суху, безвітряну погоду.
  2. Марганцівка. Обприскування проводять в профілактичних цілях та на початку хвороби. Розведіть на відро води – 2,5 гр. марганцю. Ретельно обробіть кущ.
  3. Мідний купорос. На 250 мл гарячої води додайте 5 гр. порошку. Після цей розчин дуже обережно додайте до 5 л води. Додайте мило, щоб розчин краще прилипав до рослини.
  4. Фунгіциди. В наш час їх дуже багато. При користуванні цими засобами необхідно суворо дотримуватися інструкції з використання. Одягайте захисний одяг. До цих засобів відносяться – Алірин – Б, Фітоспорин – М, Фундазол, Тілт СЕ, Топаз, Максим.
  5. Зола. У відрі гарячої води розведіть 1 кг золи. Залишіть розчин настоюватися 1 тиждень. Перед використанням необхідно процідити. Процедуру слід проводити через день на протязі 7 днів.
Дотримуючись цих порад ви назавжди попрощаєтесь з цією неприємною хворобою.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!