Пирій – це досить поширений бур’ян на ділянках, який може бути надокучливим для городників та садівників.
Існує безліч способів боротьби з пирієм, і більшість з них належить до народних методів, які можуть бути досить трудомісткими. Вибір методу залежить від різних умов, таких як площа ділянки, доступний час та особисті переваги, тому варто зважити на ці фактори при виборі методу боротьби з пирієм.
Видалення пирію вручну – це може бути трудомістким, але екологічним та простим способом. Для цього краще використовувати вила, щоб не пошкодити коріння під час обробки ґрунту. Потрібно витягти все коріння, яке залягає на глибині мінімум 20 см. Цей спосіб актуальний, якщо на ділянці небагато пирію.
Метод підрізання пирію раз на 20 днів полягає у тому, щоб не давати рослині розростатися. Чим густіша надземна частина, тим міцніший корінь. Тому пирію не дають вирости вище 10-15 см.
Пирій погано росте в тіні. Якщо накрити бур’ян картоном або чорною плівкою і залишити в такому вигляді на все літо, то восени можна легко видалити пирій.
На невеликій ділянці можна використовувати мульчування. Навесні ділянку, де прижився пирій, покривають товстим шаром мульчі або використовують плоскоріз.
Саджання сидератів, таких як гречка, поруч із пирієм, є дуже ефективним способом позбутися від бур’яну. Після того, як зелена маса скошена, ділянку можна переорати, що дозволить позбутися пирію та покращити якість ґрунту.
🌱 Що садити у травні 2025 за місячним календаремДізнайтеся, які дні у травні найкращі для…
ишнева поросль атакує город? 🌱 Є два простих способи, як зупинити її назавжди! Вишня —…
Моя знайома бабуся Марія щороку садить по 3 сотки картоплі.А збирає — наче посадила десять!Всі…
Як позбутися попелиці на трояндах: прості та безкоштовні методи Попелиця висмоктує сік із троянд, послаблює…
Сучасний ринок побутової хімії рясніє різноманітними засобами для прання. Серед них два лідери – пральний…
Як підгодувати моркву навесні, щоб вона була великою, солодкою і без тріщин Морква — культура…