5 секретів посадки часнику під зиму, про які потрібно знати кожному городнику

У багатьох садівників на ділянці є місце, де росте часник. У посадці цього овочі є свої секрети та тонкощі вирощування.

Якщо дотриматися цих порад, часник виросте великим та соковитим.

Оптимальні терміни.

Все залежить від глибини висадки озимого часнику. Якщо плануєте висаджувати часник на глибину 5 см., часник висівайте наприкінці жовтня — початку листопада. Посадити часник потрібно до настання морозів. Якщо плануєте закопувати часник на глибину 15 см., варто розпочати посів на три тижні раніше, з середини вересня — до початку жовтня.

Правильна грядка.

Оберіть ділянку з родючою та пухкою землею. Підготуйте грядку за пару тижнів до посіву часнику. Глибина грядки повинна складати 25 см. Приберіть на грядці залишки торішніх рослин. Внесіть добрива — 4 кг. перегною або компосту. Можна використати спеціальні добрива, на 10 л. води — 50 грамів добрива. Після внесення добрив, землю потрібно знову перекопати та розпушити.

Насіння часнику.

Можна висадити зимовий сорт, або сорти ґ, які гарно себе зарекомендували. Часник можна висаджувати зубчиками, голівками або бульбочками. Перед висадкою, насіння потрібно підготувати. Голівки варто очистити від сухих лусочок. Відріжте стебло до самої основи. Оберіть сухі зубчики з голівки. Бульбочки збирають з розкритого суцвіття. Їх висаджують на глибину 3 см., а між насінинами залишають відстань 5 см. Перед морозами, варто накрити грядки сухою травою. На наступний липень, часник, який висаджували однозубками — викопують, а восени висаджують для посадки на велику голівку. Перед посівом насіння часнику варто занурити на 5 годин у розчин марганцю.

Правильна посадка.

Голівки слід висаджувати на глибину 6 см., а зубчиками та бульбочками — на 4 см. Відстань між насінням повинна бути 5 см., а між рядами — 20 см. Грядки присипте землею та гарно зволожте. Притисніть землю, а зверху викладіть мульчу з листя, компосту, сіна або торфу. Якщо взимку буде мало снігу та дуже низька температура, варто ще утеплити грядки, накрити гілками ялинки.

Що не переносить часник?

Рости на одному й тому самому місці понад два роки.

Рости після картоплі, цибулі та інших рослин, які висмоктують з ґрунту калій.

Підживлення азотом під час посадки. Часник перенасичується азотом й дає багато зелені, а у результаті голівки виростають дрібними.

Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!