Червень – це не лише пора цвітіння, але й час, коли на городах активно збирають перші плоди. Проте, буває й таке, що замість рясного врожаю огірків, спостерігаємо пустоцвіти. Не варто впадати у відчай, адже ситуацію можна виправити!
Чому з’являються пустоцвіти на огірках?
Основною причиною появи пустоцвітів є переважання на кущах огірків чоловічих квіток над жіночими. Це може бути викликано різними факторами:
Що робити, якщо з’явилися пустоцвіти?
Не варто впадати у відчай, адже існує декілька методів, які допоможуть вам отримати рясний врожай огірків:
Цей метод стимулює ріст бічних пагонів, на яких згодом з’являться жіночі квітки. Прищипування проводять над 6-8 листком.
Цей метод полягає в тому, щоб штучно створити для рослини стресову ситуацію. Для цього огірки протягом декількох днів не поливають, даючи їм трохи в’янути. Потім рясно поливають теплою водою. Різкий перепад вологості стимулює утворення жіночих квіток.
Борна кислота – це мікроелемент, який необхідний для розвитку жіночих квіток. Для обробки розчиняють 1 чайну ложку борної кислоти в 10 літрах води. Обприскування проводять ввечері, за декілька годин до заходу сонця.
Для кращого запилення огірки можна обережно струшувати під час цвітіння. Також можна залучити на допомогу комах-запильників, висадивши біля грядок з огірками квіти-медоноси.
Важливо забезпечити огіркам правильні умови вирощування: достатнє освітлення, регулярний полив теплою водою, своєчасне видалення хворих та пошкоджених листків, а також пагонів, що розрослися.
Необхідно також проводити підживлення огірків мінеральними та органічними добривами.
Дотримуючись цих простих порад, ви зможете отримати рясний врожай огірків, навіть якщо на початку сезону на ваших кущах з’явилися пустоцвіти.
Пам’ятайте: завдяки уважному догляду та грамотним агротехнічним методам, ви зможете насолодитися смаком свіжих огірків зі свого городу!
🌱 Що садити у травні 2025 за місячним календаремДізнайтеся, які дні у травні найкращі для…
ишнева поросль атакує город? 🌱 Є два простих способи, як зупинити її назавжди! Вишня —…
Моя знайома бабуся Марія щороку садить по 3 сотки картоплі.А збирає — наче посадила десять!Всі…
Як позбутися попелиці на трояндах: прості та безкоштовні методи Попелиця висмоктує сік із троянд, послаблює…
Сучасний ринок побутової хімії рясніє різноманітними засобами для прання. Серед них два лідери – пральний…
Як підгодувати моркву навесні, щоб вона була великою, солодкою і без тріщин Морква — культура…