23 жовтня — святого Якова. Що має зробити кожен християнин в цей день та на що звернути увагу

Вшанувати пам’ять одного з 70 учнів Ісуса — Якова, потрібно 23 жовтня. Він вів праведне життя за що й віддав свою душу. Його називали братом Всевишнього.

Люди у цей день підживлювали землю та заготовлювали дрова.

Молодиці спостерігали за хлопцями та обирали для себе найкращого.

Народився святий у Йосипа та Пресвятої Богородиці. Вів праведне життя й згодом очолив Єрусалимську церкву. На Апостольському соборі, його слова були основою резолюції. Ці слова зробили вагомий внесок у католицькій церкві. Головним став апостол Петро й з часом змінилася роль глави за римським папою.

Він був праведником й так само ставився до інших. За це його дуже шанували. Він багато людей завернув до християнської віри. Про діяння Якова дізналися правителі, які не підтримували віру в Ісуса. Вони намагалися вмовити Якова зрадити Ісуса, але той відмовив їм. За це його вбили. Страта відбувалася перед натовпом людей. Спочатку святого били камінням, але молитви підтримували його. Ця подія була зарахована до причин падіння Єрусалиму.

Він був захисником людей, які важко працювали. Чоловіки виготовляли вироби з заліза, дерева, шкіри та інших матеріалів. До цього дня потрібно встигнути заготовити дрова. До тих, хто не встиг цього зробити, приходив у дім холод.

За традицією люди ласували мед та дзижчали, як бджоли. Господині випікали медові пряники та інші страви з додаванням меду. Також, влаштовували гучні святкування. Чим веселіше проводили час, тим краще виводилися бджоли та давали гарний врожай. Також, підживлювали землю крихтами пирогів, які випікали на Казанську осінь. Крихти клювали птахи, співали та насичували землю поживними речовинами. Земля після цього давала гарний врожай.

Дівчата, які були без пари, ходили вулицями та обирали для себе працьовитого хлопця. Дівчата, які збиралися заміж, теплий віжки. Їх використовували у весільному поїзді, а після дарували чоловікові.Прикмети 23 жовтня:

  • Люди не поручалися за людину цього дня, це вважалося поганою прикметою.
  • Зима буде теплою, якщо сніг випав та не тане.
  • Чекайте гарного врожаю, якщо сніг випав та не розтанув.
  • Земля буде родючою, якщо цього дня йде дощ.
  • Зима прийде 23 жовтня, якщо цього дня випав сніг або град.
  • Якщо хлопець до цього дня не віддасть всі борги, протягом року буде ходити самотнім.
  • Якщо з’їсти багато меду у цей день, бджоли принесуть багатий врожай наступного року.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!