24 жовтня – ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість». Головні традиції та заборони

24 жовтня заведено відзначати день вшанування святого образу «Всіх скорботних Радість». На святині зображена Діва Марія, на тлі сяючого німбу. Вона на лівій руці тримає маленького Ісуса. Навколо Діви Марії стоять люди, які просять зцілити їх душу та рани на тілі. Зверху зображені янголи, які благословляють народ. Над янголами зображена НовозавітнаТрійця.

Святиня зцілювала людей, вона врятувала від невиліковної хвороби сестру священника. Вона молитвами випрошувала зцілення . Її почула свята й сказала, що вона одужає, коли священник з Преображенського храму на Ординці прочитає молебень. Після цього ікона зробила багато чудес.

Згодом сестра Петра I, царівна Наталія Олексіївна, перевезла ікону до Петербурга, до церкви Воскресіння Христового, яка знаходилась при її палаці. Через деякий час для ікони було збудовано церкву.

Святу просять захистити у поїздці, покращити матеріальне становище, дати здоров’я, одужання та припинити сімейні негаразди.

Ранок розпочинали з молитви у церкві. У вечірній час дівчата влаштовували веселі посиденьки. Спочатку вони займалися рукоділлям, а потім співали та танцювали. У певний час, до дівчат приєднувалися хлопці, які обирали собі майбутню дружину. Цього дня дівчата гадали на нареченого. Після надання, він повинен був наснитися нареченій.

Прикмети 24 жовтня

  • Хтось помре, якщо почуєте спів цвіркуна.
  • Чекайте щасливе життя, якщо впадете у яму.
  • Житимете у достатку, якщо дорогою зустрінете білого пса.
  • Чекайте сильного снігопаду, якщо побачите зграю ворон.
  • Протягом року хтось помре з родини, якщо у цей день розіб’єте тарілку.
  • Чекайте відлигу, якщо скипа димить, а не загоряться,
  • Чекайте морозу, якщо скупа горить та тріщить.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!