24 січня — святої Ксенії. Все що потрібно знати про святу Ксенію, та як правильно провести цей день

24 січня потрібно вшанувати пам’ять блаженної Ксенії Петербурзької. Люди називають свято по різному — Ксенія Півхлібниця, Ксенія Весновказівниця та Ксенія Півзимниця. А ще у церкві згадують святу Ксенію Мілаську, яка пресвятила себе Всевишньому.

Народилась свята у благородній родині. Коли вона стала дорослою, вийшла заміж за церковного співака. Прожили вони у шлюбі не довго, несподівано чоловік помер, а Ксенія вирішила стати юродивою. Все своє майно вона роздала нужденним. Вона одягнула одяг чоловіка, розповіла всім, що він живий, а начебто дружина померла. Вона настільки вжилася у роль, що називала себе Андрієм Федоровичем, так звали її чоловіка. Вона поставила перед собою ціль, вимолити прощення за свого чоловіка. Вона тривалий час блукала вулицями Петербурга й люди вже звикли до такої поведінки дівчини. Люди пропонували їй їжу та одяг, але вона відмовлялася, бо не хотіла прощатися з одежею свого чоловіка. Іноді вона зникала, але ніхто не розумів куди саме. Вона йшла у поле та молилася на колінах. Вона дуже рідко приймала милостиню у виді грошей, але брала їх лише для того, щоб допомогти іншим знедоленим. Вона вела такий образ життя майже 45 років. Всевишній після цього нагородив її даром зцілення, направлення та передрікання. Згодом її внесли до лику святих.

У цей день не можна займатися рукоділлям, переселяти ліжко, стригти волосся та нігті.  Для того, щоб не лишити себе врожаю, людям було заборонено цього дня ставити квас та брагу. Також, у цей день не зав’язували вузли, бо це призводило до смерті близьких. Якщо переселити ліжко, хтось міг захворіти. Якщо стригти волосся та нігті, у людей могли початися судоми. Заборонялося цього дня розповідати про свої сни. Господарі перевіряли залишки своїх запасів. Люди питали скільки коштував хліб, якщо дешево, врожай буде хорошим.

Люди стверджували, що погода весною буде такою самою, як цього дня.

Прикмети на Ксенію:

  • Скоро настане тепла погода, якщо хмари пливуть високо.
  • Чекайте морозів та хуртовини, якщо пташки ховаються у хмиз.
  • Весна забариться, якщо на вулиці заметіль.
  • Чекайте теплої погоди, якщо на небі багато зірок.
  • Чекайте гарний врожай жита, якщо на соснах багато шишок.

У цей день сняться віщі сни:

  • Проблеми з животом, якщо сняться великі камені.
  • Чекайте на плітки, якщо сняться хвилі.
  • Когось втратите, якщо сниться церква.
  • Викрийте недобрі справи, якщо у сні трете очі.
  • Ваше становище погіршиться, якщо у сні ви щось ділите на частини.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!