6 травня — Георгія Побідоносця. Що потрібно зробити кожному в цей день

За християнським календарем 6 травня шанують пам’ять великомученика Георгія Побідоносця. В народі свято отримало назву Георгій Хоробрий, скотопас, свято пастухів, Єгорій весняний, Юрій весняний, водонос.

Георгій був сином воїна та власниці багатих маєтків. Після смерті батьків, він свій спадок роздав нужденним та став вірити в Бога. За це його було заарештовано. Над ним дуже сильно знущалися, але завдяки його вірі та молитвам він залишався неушкодженим. Після цього імператор розлютився та відтяв йому голову.

В цей день було заведено святкувати слов’янський новий рік. На свято люди молилися святому Георгію, щоб був гарний врожай та освячували поля. Молодиці наряджалися у вишукані сукні та молилися, щоб Георгій послав їм гарних чоловіків.

Цей день вважається сприятливим для того, щоб приманити до себе грошові статки та добробут.

Також заведено освячувати воду в колодязях, через те, що свято має назву – водонос. Після люди несли цю воду до своїх осель, кидали туди монети, а ввечері обприскували всі куточки в домі, щоб водилися гроші.Люди вірили в те, що коли почули зозулю, слід потрясти гаманець, щоб дзвеніли монетки, тоді гроші будуть водитися на протязі року.

Ще люди для закликання грошового статку використовували олію пачулі. На гроші наносили кілька крапель олії та клали її в гаманець.

Для того, щоб в родині постійно були гроші необхідно:

  • Не слід нікому заздрити та рахувати чужі гроші.
  • Не слід залишати на ніч гроші, ключі та ножі на столі.
  • Не слід позичати гроші та намагайтесь своєчасно віддавати борги.
  • Погана прикмета підмітати, коли зайшло сонце.
Прикмети цього дня.

  • Чекай гарні врожаї злакових, якщо в цей день йде дощ.
  • Якщо 6 травня тепло, то незабаром буде вже літня погода.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!