6 вересня — святої мучениці Сіри. В цей день моляться до неї, та просять допомоги

У вересні, 6 числа, заведено шанувати пам’ять святої мучениці Сіри. Народилась дівчина у родині жерця – вогнепоклонника. Після загибелі матері, її батько передав на виховання жриці, яка її навчала цьому ремеслу. Він дуже боявся, щоб дівчина не почала вірити у християнство.

Через деякий час вона стала жрицею. Одного разу Сіра почала спілкуватись з християнами та увірувала у Господа. Дівчина почала молитись, багато читала церковних книг.

Якось вона почала хворіти й вирішила піти до храму Божого попросити зцілення. Пресвітер у церкві відмовив їй, бо знав, що дівчина раніше була язичницею. Сіра не стала ображатись й все зрозуміла, але перед виходом, з вірою у серці доторкнулась до одягу Всевишнього та одразу одужала. Її родина була проти християнства та всіляко відмовляла її від цього. Її мачуха обманним способом відмовила її.

Дівчина все одно не могла остаточно вирішити хто вона. Їй наснився сон, де вона побачила, що буде після смерті з її родиною, а що буде з християнами. Цей сон наштовхнув її на обряд хрещення, тому вона не вагаючись пішла просити єпископа провести цей обряд. Але єпископ подумав, що вона може зректись віри й наполіг на сповіданні у вірі перед своєю родиною.Під час розкидання священного вогню, вона перекинула жертовник та голосно закричала, що вона християнка та вірує тільки в Ісуса Христа. Цей вчинок дуже розлютив батька й він її дуже побив та кинув у темницю. Після дуже просив її залишити християнство та знову бути язичницею. Сіра твердо вирішила бути християнкою.

Про її рішення батько розповів головному правителю й той тривалий час знущався з неї у темниці. Але Господь не покидав її, а робив лише сильнішою та мужньою. Через деякий час, давши хабар охоронцям, вона таємно пішла до єпископа та прийняла обряд хрещення.Сіра почала володіти даром чудотворення. Потім її осудили та наказали повісити. Перед цим над нею довго знущались та постійно запитували чи не хоче вона зректись християнства, але дівчина наполягала, щоб її стратили швидше. Після смерті її тіло викинули на з’їдання собакам, але ті навіть не доторкнулись до неї. Тіло дівчини поховали християни.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!