23 лютого — святого Полікарпа. Як правильно провести це свято, та що потрібно зробити

Всі добре знають, що 23 лютого  за православним календарем шанують пам’ять єпископа Смирнського, священного мученика Полікарпа. В народі свято кличуть Полікарп, Кислі дівки. Полікарп був священнослужителем та помер в тяжких муках, його спалили на вогні.

Люди цього дня дотримувались різних традицій та обрядів. Вважалося, якщо 23 лютого сороки клюють дах будівлі, то в цьому домі незабаром з’явиться небіжчик. Господині цього дня повинні бути уважні до своєї оселі, особливо необхідно звернути увагу на кути в будинку. Знайшовши павука в кутку, означало, що буде щастя та благодать у домі. Павутиння необхідно зберігати та в жодному разі не знімати, бо всі добрі діла обернуться в горе.

Жінки, які одинокі, могли в цей день налаштовувати своє життя. Тому й свято має назву «Кислі дівки». Ті хто не вийшли заміж до посту, повинні обрати дату після свята Великодня. Та все одно вони робили обряди на закликання наречених. Проводили різні ритуали.

  • На вогонь.

Вам знадобляться вогонь, ножиці та свічка. Цей обряд проводять на самоті вдома чи на дворі. Вдома запаліть свічку, а на дворі – багаття. Необхідно ретельно замислитись над тим, яким ви уявляєте свого майбутнього нареченого. Спостерігайте за вогнем та почніть розповідати йому про нареченого. Як закінчите, відріжте ножицями трохи волосся та киньте у вогонь. Чекайте доки догорить свічка чи багаття. Потім взявши вугіль або огарок свічки, покладіть у пакет або чисту тканину та сховайте у затишку оселі. Бережіть поки не з’явиться той самий наречений.

  • На воду.

Цей ритуал підходить розлученим жінкам, які шукають кохання. Необхідно знайти відкрите місце біля річки, ставка чи озера. Підіть зранку до води, самостійно. Опустивши руки у воду почніть уявляти все погане, що сталося в подружньому житті, можна поплакати. Через деякий час ви почнете відчувати, як вода виводить всю негативну енергію, в цей час необхідно підняти руки догори та промовити слова: «Чиста водиця, люба сестрице, біль мою прийми, щастям оберни». Після знову опустіть руки до води та почніть уявляти нове, щасливе життя. Помрійте про майбутнього нареченого. Після йдіть додому, шляхом не з ким не вступайте в розмову.

Прикмети цього дня:

  • Незабаром настане тепла погода, якщо в небі цього дня пропливають швидко хмари.
  • Весна прокинеться не скоро, якщо стукотять дятли без перерви.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!