7 лютого — день святого Григорія Богослова. Що можна та не можна робити в це свято

За православним календарем, 7 лютого, заведено святкувати Григор’їв день або Григорія – весновказівника чи свято Григорія Богослова.

Святий Григорій народився в родині вірян. У сім’ї, крім нього, ще був брат Кесарія та сестра Горгонія. Григорій Богослов був знаменитим в християнській діяльності та дуже освіченою людиною. Він вів боротьбу з язичництвом та допомагав багатьом людям повірити в Господа Бога.

Що можна та не можна робити в цей день?

Цього дня не бажано плювати собі під ноги, цілий рік будуть супроводжувати вас невдачі.

На Григор’їв день не стрижуть нігті та волосся, це призведе до малих проблем. Бажано зробити це в інший день.

Розсипали сіль цього дня – буде сварка з близькими людьми.

Цей день сприятливий для торгівлі та грошових справ. Бажано цього дня торговцям тайно покласти шматочок цукру під прилавок, щоб ніхто не бачив, тоді торги будуть гарними.

Якщо в цей день проллєте молоко, в найближчі дні вас спіткає радісна звістка.

Бажано сьогодні робити добрі діла. Здавна казали: «Чим більше сьогодні добра зробиш, тим весною воно примножиться». Нікому не кажіть, які гарні вчинки в цей день зробили, все треба робити таємно. Люди вірували, що Бог віддячить вам за ваші справи, бо спостерігає за нами. А якщо будете вихвалятися перед всіма своїми добрими справами – то можете зурочити своє щастя та своєї сім’ї.Ми пропонуємо розглянути варіанти добрих справ, які кожен може обрати для себе:

  • Не будьте жадібними, якщо ви маєте добрий урожай, то поділіться своїм багатством з друзями, колегами, сусідами.
  • Зробіть ревізію своїх шаф, там обов’язково знайдуться речі, якими ви не користуєтесь. Віддайте ці речі тим, кому вони дійсно потрібні, наприклад малозабезпеченим, безхатькам або в дитячий будинок. Вам вони не потрібні, а для них це дуже важливо.
  • Частіше підгодовуйте бездомних тварин, все одно після їжі ви залишаєте якісь кісточки чи шматочок хліба.
  • Будьте толерантними.
  • Можете стати донором крові, адже цим ви допоможете врятувати чиєсь життя.
  • Допомагайте літнім людям, поступіться місцем в автобусі, допоможіть перейти дорогу.
Прикмети:

Погоду на Григорія визначали по співу птахів. Сильні морози – синиці співають зранку. Якщо співають дружньо горобці – до швидкого приходу весни. Сильний вітер – якщо сороки сидять на нижніх гілках дерев.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!