Вшанувати пам’ять святого Григорія Богослова потрібно 25 січня. У цей день можна дізнатися, якою буде погода у зимовий та осінній період.
Народився святий у знатній родині, яка вірила у Всевишнього. Григорій спочатку був язичником, а вже потім змінив віру та став єпископом. Мати була прихильницею християнства, також, святий мав братів та сестер.
Мати святого ще перед народженням пообіцяла Всевишньому віддати свого сина Йому на службу. Григорій спочатку навчався у свого дядька, а потім продовжив навчання в інших містах. Він зберігав свою чистоту та цноту. Більшість свого життя він присвятив монастирю та боротьбу за чистоту віри. Йому не одноразово пропонували зайняти посаду єпископа й погодився лише після смерті батька. Він став управляти церквою. Після став служити у храмі Святої Фекли, став піклуватися про лікарні та старих людей. Він витрачав багато сил, щоб знайти кошти на допомогу цим людям.
Після смерті свого друга, Василя Великого, переїхав до Константинополя. Там процвітало язичництво та аріанство. Він проводив служби у своєму домі, а єретики на це погано реагували. Григорія представили перед правителем, але той зміг своїми промовами звільнитися від в’язниці. Люди помітили, що коли до храму входить Григорій, через хмари почало пробиватися сонце. Святий почав звільняти християнську віру від єретиків та створив другий Вселенський церковний збір. Але Григорію нагадали про історію несправедливості до сасимських єпископів. Згодом він повернувся на Батьківщину та продовжив піклуватися про єпархію свого батька. Через деякий час він переїхав до родового маєтку, де займався своїми працями.
У цей день потрібно робити добрі справи, але все має бути таємним та йти від щирого серця. Господарі захищали свої запаси від шкідників. Вони вирушали у поле та проводили там спеціальні обряди. Деякі проводили спеціальний обряд навколо сіна, щоб покращити своє фінансове становище. Господині готували пишний стіл, такий самий, як на Різдво. Жінки при надії повинні були перевірити всі речі для дітей, зашити, випрати та привести до ладу.
Прикмети 25 січня:
Оптимальні підгодівлі для томатів Органічна основаПочніть із внесення органіки: компосту, перегною, курячого посліду. Вони збагачують…
Чим підживлювати кавуни та дині у липні для гарного врожаю Липень – найважливіший період для…
Підживіть цим троянди в липні: цвітіння миттєво стане пишнішим Липень – ключовий місяць для пишного…
Молоко прискорить дозрівання огірків: 3 рецепти підживлення Щоб огірки були соковитими, міцними й почали дозрівати…
Виховання дитини – це завжди виклик, адже потребує не лише любові та турботи, але й…
Як часто потрібно поливати орхідею, щоб вона цвіла роками Правильний полив орхідеї — запорука її…