Categories: Поради

7 небезпечних помилок при підживленні рослин народними методами. Ніколи не робіть так

Більшість садівників намагаються використовувати народні засоби для підживлення своїх насаджень. Це правильно та не шкідливо для організму людини.

Але трапляється так, що люди роблять помилки, які потім негативно впливають на якість та кількість врожаю. Пропонуємо дізнатися, які найчастіше помилки роблять садівники під час підгодівлі народними засобами.

  1. Правила застосування пташиного посліду та гною. Таке добриво часто використовують звичайні садівники на дачах та городах

Але іноді такими добривами користуються промислові підприємства.Прав Більшість вважає це натуральним та безпечним добривом. Але це не так, таке підживлення може спалити кореневу систему рослини, бо під час розкладання виробляється тепло. Таке підживлення можна застосовувати для огірків. Якщо передбачити добриво, рослини навпаки зупинять свій ріст. 2.

Часте підживлення бором. Обприскування цим засобом  стимулює плодіння. Найчастіше ним обробляють яблуні та помідори. Дуже важливо дотримуватися правильних пропорцій. У відрі води потрібно розчинити 1/2 чайної ложки борної кислоти.

Помідори обприскують два рази — на початку цвітіння, а потім через 21 день. Якщо у плодах накопичиться багато бору, можна нашкодити організму людини.


  1. Використання аміаку. Завдяки таким підгодівлям, рослини починають стрімко рости. Якщо часто використовувати таке підживлення, у рослинах починає накопичуватися азот й він відкладається у вигляді нітратів у плодах.
  2. Використання перебродженого настою з трави. Саме така підгодівля набула популярності, бо рослини починають стрімко зростати. Через великий вміст азоту листя стає великим та має насичений колір. Якщо переборщити з добривом, у листі та плодах накопичаться нітрати. Потрібно використовувати таке добриво на початку літа та не частіше двох разів на тиждень.
  3. Використання гарячої мульчі. Це коли люди скидають траву та товстим шаром вкладають на грядку. Після під час нагрівання вона гниє та виділяє велика кількість азоту. А надмірна кількість азоту у результаті стане причиною занітрачення плодів.
  4. Надмірне використання кісткового борошна. Вона багата на фосфор, тому її додають під час висадки рослин у ґрунт. Але надлишок призведе до слабкості надземної частини рослини, пригальмує розвиток кореневої системи та зменшить у рази врожайність.
  5. Часте підживлення дріжджовими добривами. Всі добре знають, що дріжджі є стимулятором росту, особливо для огірків. Якщо використовувати їх часто та у великій кількості — зав’язь почне опиратися, а сама рослина почне швидко розростатися.



Підгодівлі народними засобами допоможуть підвищити врожайність та захистити рослини від хвороб та шкідників. Але все потрібно робити у міру та не робити помилок.

Recent Posts

Як правильно використовувати золу під час вирощування розсади, щоб росла міцною та здоровою

Органічне добриво для рослин: як правильно використовувати деревну золу Використання органічних добрив, зокрема деревної золи,…

19 часов ago

Які саме 12 страв мають бути на Святвечір, та що кожна з них символізує

Святвечір – символ єдності, родинного тепла та духовного багатства Святвечір, що передує Різдву, займає особливе…

19 часов ago

Чому не варто сушити білизну в кімнаті, та до чого це може призвести

Сушиш білизну в кімнаті? Це може бути небезпечно для твого здоров'я! Дізнайся чому і як…

2 дня ago

Апетитний та пухкий торт «Пташине молоко» за простим рецептом. Такий ніжний що хоч губами їж

Приготуйте неймовірно ніжний торт «Пташине молоко», який просто тане в роті. Цей десерт стане улюбленцем…

2 дня ago

Що потрібно зробити, щоб телефон зимою так швидко не розряджався. 4 дієві поради

Більшість сучасних смартфонів не призначені для роботи в екстремальних умовах, зокрема при низьких температурах. Мороз…

2 дня ago

Ефективні методи боротьби з подряпинами на меблях. Не залишиться і сліду

Як легко усунути подряпини на дерев'яних меблях: прості та перевірені методи Дерев'яні меблі додають тепла…

2 дня ago