За християнським календарем у лютому, 24 числа, заведено святкувати 1 та 2 знайдення глави Іоанна Предтечі. В народі це свято називається Набуття, Іванів день, день птахів.
Цього дня вшановують голову Іоанна Предтечі, як частину мощей. В православному календарі святкують три знаходження мощей. Віряни порівнювали це свято з пернатими, які повертаються з теплих країв, так само, як голова Пророка Іоанна Предтечі. Кожна з пташок займається своїми справами для виведення майбутнього потомства. В’є гнізда, несе яйця та висиджує майбутніх пташенят.
Цього дня заведено робити та вішати на дерева шпаківні. Бо шпаки допомагають боротися зі шкідниками. Жінкам заборонено займатися хатніми справами, через те, що боялися відвадити лелек та жайворонків від прильоту додому. Ці птахи є символом сім’ї. Заведено попросити у неба дати здоров’я своїм дітям. Будь-яка жінка – це мати, яка завжди бажає своїй дитині всього найкращого.
Просити у Господа необхідно правильно.
- Молитися необхідно лише хрещеній людині.
- Молитви можна читати вдома або в церкві. Чітко висловлюйте свої бажання.
- Будьте зосереджені під час молитви. Перед цим вибачтесь та примиріться з тими, з ким відбулась сварка.
- Вдома молитися необхідно перед ликом Господа.
- Молитва повинна лунати від щирого серця.
- Оберіть молитву з молитвослова або попросіть своїми словами.
В деяких випадках молитва матері виліковує тяжкі хвороби, коли медицина не спроможна щось зробити. Після одужання діти стають здоровими та щасливими, за це не забувайте подякувати Богові. Для цього бажано прочитати молитви подяки.
Прикмети цього дня.
- Великий врожай хлібу слід чекати, якщо цього дня з теплих країв повернуться лелеки та жайворонки.
- Чекай морозів, якщо сховали свої дзьоби качки та гуси, кури рано посідали у сідала, закувала зозуля ввечері.
- Тепла погода, якщо співають синиці.