8 квітня — Собор архангела Гавриїла. Що потрібно зробити в цей день, щоб отримати його захист

Собор архангела Гавриїла заведено святкувати 8 квітня. Архангел Гавриїл був покровителем блискавки й той, хто його засмучував міг постраждати від них.

Ще люди вважають його благовісником, бо саме він приніс добру звістку Діві Марії про народження Спасителя.

У народі вірили, що 8 квітня Всевишній передає Гавриїлові ключі від неба, він повинен його відкрити та окропити землю водою. У кожній частині України про цю подію існує багато легенд. Але у них є одна спільна суть – святий опускається з небес, щоб розбудити землю та побороти нечисту.

Коли на землі почала панувати християнська віра, архангел Гавриїл замінив язичницького бога сонця Ярила. Ярило блукав по ночах, приносив цвіт квітів, щебетання пташок, а річки наповнював рибою. Людям він приносив тепло та кохання у серце. Ярила зображають у білій кереї, а на голові він носить вінок з хмелю та маку. У руках він тримає серп та сніп пашниці. Він чимось нагадує дівчину — весну, але у чоловічому образі.

Для того, щоб у чоловіків не боліла спина, під час першого грому, потрібно підперти пліт.Цього дня у церкву несли зерно на освячення. Вже прийшовши додому, його змішували з іншим.

Вже з 8 квітня люди розпочинали посів ячменю, пшениці, ярової та вівсу.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!