8 серпня — Єрмолаєв день. Що слід зробити кожному в це свято

8 серпня, заведено шанувати священномученика Єрмолая Нікомидійського. Цей день вважали найсприятливішим для збирання квітів, листя, коренів та стебел лікарських рослин.

Єрмолай проживав у ті часи, коли відбувалися релігійні гоніння у Нікомидії. У цьому місті спалили Нікомейський храм. У той час загинуло багато людей.

Святий зі своїми підопічними знайшли прихисток за містом та продовжували далі проповідувати християнську віру. Одним із побратимів Єрмолая був Пантелеймон, який володів даром лікування. Саме він під час знущань розповів язичникам, де ховаються проповідники. Їх просили відректися від віри у Господа, лякали їх, але вони стояли на своєму. Коли їм погрожували, стався землетрус, статуї ідолів розбилися. Ця подія налякала язичників й тому імператор віддав наказ знести голови проповідникам.За традицією цього дня, було заведено збирати яблука та жнива. Готують пригощання, на столі повинні стояти страви з різноманітних овочів та картоплі. Деякі родини готували гарячий вінегрет з оселедцем.

Прикмети цього дня:

  • Чекайте ранньої та холодної зими, якщо зранку в цей день холодно.
  • Чекайте поганої погоди, якщо жаби сидять на березі.
  • Чекайте сухої погоди, якщо жаби сидять у воді.
  • Чекайте ранньої осені, якщо липа стала жовтою.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!