8 вересня — святої Наталії. Що потрібно зробити в цей день кожній жінці

За християнським календарем 8 вересня заведено вшановувати пам’ять святого мученика Адріана та його дружини Наталії. Люди прозвали цей день Наталія — вівсяниця.

Адріан служив в імператора Максиміана. Імператор дуже суворо та жорстоко поводився з представниками християнської віри.

Адріан не раз бачив, як на судовому засіданні люди дуже спокійно брали свій вирок на смерть. Після побачених жахіть, Адріан відмовився служити Максиміану та став вірувати у Всевишнього. За його рішення правитель посадив його до темниці. Його дружина дуже давно стала вірити у Господа й боялася сказати про своє рішення Адріану, який у той час служив імператору. Дружина постійно підтримувала свого чоловіка. Але коли Адріан отримав свій вирок на смерть, дружина цього не витримала й сама віддала душу Господу через деякий час.

З цього дня люди розпочали збирати врожай вівса. Перший зібраний сніп несли додому, бо він приносив гарний врожай, який буде у наступні роки.

Зібравши перший врожай вівса, ним пригощали своїх коней, які завжди допомагали людям збирати врожай. Люди задобрювали таким способом коней, а ті своєю чергою, допомагали у сільськогосподарських роботах.

Жінки готували страви з вівса млинці кисіль та кулагу. Кулага була стравою, яку готували у давні часи. Її робили з вівсяного толокна. Спочатку зерна пропарювали в окропі, потім висушували, обсмажувати та очищали. Після зерно товкли у спеціальній ступці. До цієї суміші додавали воду та сіль. Ще з вівса готували кисіль, до якого додавали ягоди бруснички. У цей день люди збирали врожай ягід калини та горобини. Із зібраного врожаю готували різноманітні заготовки на зиму. Ще з ягід виготовляли різноманітні солодощі пастилу, желе, мармелад.Прикмети 8 вересня:

  • Зима прийде рано, якщо цього дня зранку холодна погода.
  • Зима запізниться, якщо зранку буде тепла погода.
  • Зима буде холодною та суворою, якщо листя берези та дуба ще висять на деревах.
  • Зима буде спокійною та м’якою, якщо вже опало листя з берези та дуба.
  • Осінь буде дощовою, якщо на деревах багато стиглих ягід.
  • Восени переважатиме суха та спокійна погода, якщо на дереві багато незрілих плодів або їх зовсім мало.
  • Чекайте прохолодної погоди, дощів та вітру, якщо у дворі не побачите жодної птиці.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!