9 червня — Федорин день. Що потрібно зробити кожному господарю, щоб в домі все було гаразд

Святу мученицю діву Феодору заведено вшановувати 9 червня. Люди називають свято Федориним днем або Федора — не мети сора.

З юних років свята присвятила себе Всевишньому та не створювала сім’ю. Про таке рішення дізнався правитель Діоклетіан, який був противником християн. Він дав дівчині подумати три дні, щоб змінити свою думку, а інакше відправить її у розпусний дім. Потрапивши у розпусний дім, тамтешні чоловіки почали вирішувати, кому дістанеться дівчина. Поки вони це робили, Феодору врятував Дідім – християнин. Правитель дізнавшись наказав стратити Дідіма та Феодору.

У давні часи цей день вважали несприятливим. Всі важливі справи переносили на інший день. Ніхто не справляв весілля, а чоловік та жінка не вступали в інтимні стосунки. Не можна сваритися та обговорювати людей, бо помиритися буде дуже складно.

Цього дня варто подружитися з Домовиком, який мешкає у кожного вдома. Він є охоронцем сімейного вогнища й люди називали його лагідно – дідусем, господарем – батюшкою або бабусею. Говорили та ставились до нього з пошаною, тому у таких домівках завжди все було добре. Якщо люди переїжджали, вони кликали Домового з собою. Вони ставили біля печі плетений лапоть або віник. Після промовляли такі слова: «Ось тобі, Домовик, сани. Сідай та поїхали, миленький, з нами».

Якщо Домовик відчує ваші добрі наміри, він буде завжди допомагати та захищати вашу родину. Якщо ви образите його, він почне вам пакостити.9 червня Домовик ховається за віником, тому вдома цього дня не метуть підлогу. Люди боялися вимести захисника з дому. Ті, хто торгував чимось, потрібно у цей день за піч покласти кашу та трохи грошей. За це Домовик допоможе зробити гарний виторг.

Що робити, щоб подружитися з Домовиком?

  • Частіше пригощайте його ласощами. Під час цього промовте: «Приходь, Дідусь, та поласуй».
  • Покладіть за піч дрібні речі, з якими Домовик зможе погратися – монету або ґудзик.
  • Якщо вночі почуєте гуркіт або почне щось падати, то Домовик вирішив нагадати про себе й йому не вистачає вашої уваги.
  • Не забувайте дякувати йому за поміч, вітайтеся та прощайтеся.
  • Домовик може висилити родину або піти з неї, якщо у домі сваряться та вживають погані слова.
  • Не забувайте частіше прибирати та слідкувати за порядком. Домовик любить чистоту. Не слід зберігати мотлох, павутиння та пил.

Прикмети:

  • Якщо  червня вперше розстелився туман, вродять гриби.
  • Якщо на траві довго тримається роса, чекайте зливи.Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!