9 головних помилок при вирощуванні перцю: не допускайте, щоб не втратити врожай

Зазвичай виростити великі та гарні перці дуже складно. Буває все робиш правильно, а у результаті отримуєш не те, чого б хотілось.

Розповімо вам про найпоширеніші помилки, які не дозволяють виростити гарний врожай.

  1. Не правильно обраний сорт. Деякі сорти не встигають вирости, тому варто звернути на це увагу при обиранні сорту. Всі сорти поділяються на 4 групи. Дуже ранні – ростуть 100 днів, ранні – 100 – 120 днів, середньостиглі – 120 – 135 днів, пізні – понад 135 днів. Термін дозрівання враховується при нормальних умовах зростання у теплому кліматі. Якщо клімат прохолодний, ці терміни відрізняються. Насіння може гальмувати у пророщуванні, з тижня для прокльону насіння, зазвичай час для цього збільшується до трьох тижнів, а то й більше. Через це й збирання врожаю відкладається. Перець не любить пересадку, це теж впливає на розвиток та зростання овочу. Перець любить рости у теплих умовах, якщо температура нижча 14 градусів, процес росту припиняється.
  2. Не правильний посів насіння. Насіння потрібно починати сіяти з середини лютого та до 10 березня. Коли розсаді виповниться 60 діб, її пересаджують у відкритий ґрунт та накривають агроволокном. Коли закінчуються заморозки, розсаду відкривають. Садіть насіння яким не більше 3-4 років, якщо більше, потрібно використовувати стимулятор росту – «Бутон», «Циркон» або «Зав’язь». Після насіння пророщують у марлевій серветці, створивши для них тепличні умови, поклавши у пакет. Пророщують насіння у теплому місці.
  3. Перцям не вистачило тепла. Розсаду потрібно вирощувати у теплому місці, при температурі 25 — +28 градусів, де не має протягів. У відкритому ґрунті температура не повинна опускатись менше ніж 14 градусів, бажано накривати грядки чорним накриттям, воно гарно тримає тепло. Зволожуйте насадження теплою водою.
  4. Пікірування розсади. Висівайте насіння в окремі контейнери, вони не люблять пересадок, бо пошкоджуються корінці й перці тривалий час хворіють. Краще використовувати торф’яні таблетки або стаканчики.
  5. Висадження перців у тіні. Перець любить рости на прямих сонячних променях. Садіть розсаду на відстані мінімум 25 см., щоб не утворювалась тінь.
  6. Висадження перців глибоко. Пересаджуйте перець, так само як він ріс у горщику, інакше він зупинить свій ріст.
  7. Перець переніс стрес. Перці не люблять сильної спеки, холоду, засухи та сильного зволоження. Всі ці явища можуть призвести до скидання квітів. Якщо дуже жарко, замульчуйте грядки травою або тирсою. Зволожуйте перець часто, але не великими порціями, бажано зробити крапельний полив.
  8. Розпушуйте землю занадто глибоко. Розпушуйте землю після кожного поливу, раз на 2 тижні сильно не заглиблюючись. Робіть це навколо насаджень. Між рядами розкладіть мульчу.
  9. Перцям не вистачає добрив. Через 14 днів після висадки починайте підживлювати перці й робіть це кожні 10 діб. Під час цвітіння підживіть перці азотними добривами, а після калійними та фосфорними. Не можна підгодовувати перці свіжим гноєм, інакше перці можуть почати гнити.

Бажаємо успіхів у вирощуванні перців!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!