Вшанувати Тихвінську ікону Пресвятої Богородиці потрібно 26 червня. Люди назвали цей день — Давид-суничник або Тихвінська ягідниця.
Святиня написана євангелістом Лукою та подарована Антіохійському Феофілу. Згодом пішли чутки, що начеб то ікону носять янголи, яких ніхто не бачить. Святиня була у Візантії та на Русі.
Святиню побачили над озером, яким вона пропливала й знайшла своє пристання на річці Тихвінка. На цьому місці було побудовано храм на честь Успіння Божої Матері. Ця церква 3 рази горіла, але ікона завжди залишалася цілою. За часів Великої Вітчизняної війни святиню було вивезено окупантами. Згодом вона подорожувала багатьма країнами й доїхала аж до Чикаго. Тільки у 2004 році храм було відновлено після пожеж й святиня повернулась у Тихвінку.
Цей день називали суничним або Давид – суничник, на честь святого Давида Солунського.
Жінкам їсти суницю не можна цього дня, бо знехтувавши правило доводилося хвати дітей у ранньому віці.
Вона символізувала заможне життя. Жінки випікали млинці та клали у них начинку з суниці. А ввечері вся родина зустрічалася за одним столом та пригощалася млинцями. Після цілий рік у родині повинна панувати дружня атмосфера, порозуміння та достаток.
Жінки при надії повинні носити цього дня з собою зірваний листочок суниці до самих пологів. Саме він повинен зробити так, щоб пологи пройшли легко, а дитинка народилася міцною та здоровою.
Люди просять, а особливо жінки, допомогти у материнстві, зачати дитину та легко народити її без ускладнень. Також, святині молилися бездітні жінки, щоб пізнати радість материнства. Святиня допомагала тим, у кого в життя виникли труднощі та вертала їх на істинний шлях. Тихвінська ікона лікувала від тяжких недуг, ставила людей на ноги, повертала слух та зір. Керівники установ просять ікону допомогти бути справедливими та мудрими. Люди у молодому віці просять зробити їх розумними та благочестивими. Також, просять святиню дати сил та терпіння перенести душевне горе. Люди у віці просять здоров’я та довгих років життя. Батьки просять допомоги зробити дітей слухняними, а сімейні пари гарного сімейного життя.
Прикмети:
Марно говорити або доводити що-небудь тому, хто просто не здатен зрозуміти й оцінити. Обирайте оточення…
Полив кімнатних рослин – це не просто звична процедура, а важливий фактор їхнього здоров’я та…
Заміна морозильної камери – це не тільки дороге задоволення, але й неприємність, якої можна уникнути,…
Органічне добриво для рослин: як правильно використовувати деревну золу Використання органічних добрив, зокрема деревної золи,…
Святвечір – символ єдності, родинного тепла та духовного багатства Святвечір, що передує Різдву, займає особливе…
Сушиш білизну в кімнаті? Це може бути небезпечно для твого здоров'я! Дізнайся чому і як…