27 січня — «День Івана Золотоустого», що потрібно зробити, щоб в родині панувала злагода та добробут

27 січня за календарем, прийнято святкувати «День Івана Золотоустого».

Цього дня люди просили допомогти їм у безвихідності та прозрінні. Через вміння гарно розповідати та проповідувати, Іван отримав своє прізвисько – Златоуст. Він входив у трійку святителів, з ним були Григорій Богослов та Василій Великий. Це свято називається по – різному – «Іван Златоустий», «Іван Златоуст», «День Івана Златоустого».

Цього дня люди проговорювали заговори, щоб позбутися зубного болю.

Ще це свято називається вогонь Златоуст’єв. 27 січня, було заведено приділяти багато уваги до сімейного вогню, для того, щоб в родині панувала злагода та добробут. Особливо шанували вогонь із печі, цим люди приманювали статок, здоров’я та гарний врожай. Люди сьогодні запалюють печі, через те, що в холодні зимові дні тепло від печей заміщало їм сонце. Дрова слід складати так, щоб вони загорілися одночасно. Заготівлю дров робили наперед, висушували та готували лучину. Люди спеціально робили заготівлю зимою, через те, що у лютому дуже холодно і дерева сплять – немає циркуляції соку.

Також робили скіпи. Для цього люди спилювали та розпилювали березові дерева, кололи навпіл, стесували верхній шар та залишали сушитись на 365 днів. Якщо скіпа була вологою, коли вона згорала чувся тріск та шипіння. Довгими зимовими вечорами чоловіки висушували на печі дрова, потім щепали спеціальним ножем.

Прикмети на погоду в цей день:

  • Якщо запотівають вікна – значить буде тепло;
  • Буде сніг, якщо хмари пливуть проти вітру;
  • Після заметілі спостерігали за заметами: гарний врожай буде, якщо замети округлі.

В День Златоуста неможна дарувати подарунки, скуплятися. Слід уникати пошкоджень.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!