26 квітня — Степанів день. Головні традиції, прикмети та заборони, яких слід дотримуватися

Цього дня, 26 квітня, православні християни вшановують святителя Стефана Пермського, а в народному календарі свято називається Степанів день або Глафіра-горошниця. Це свято нагадує нам про важливість вшанування історичних подій та традицій, але також може надихнути на мрії та думки про хороше, щоб життя стало кращим і приємнішим.

Ким був святий Стефан і чому його вшановують?

Стефан жив у XIV столітті та народився в місті Великий Устюг. Його батько був священнослужителем, тому ще з дитинства хлопчик відвідував церкву та вивчався церковному статуту і співу. Підлітком Стефан переїхав до міста Ростова, де став монахом у монастирі Григорія Богослова і прийняв постриг. У 1383 році його призначили єпископом Пермської єпархії. Стефан віддавав перевагу знищенню язичницьких пам’яток та проповідував християнство, і під час його правління було збудовано багато православних храмів.

Традиції та обряди, пов’язані з 26 квітня

9 травня відзначається не тільки свято Стефана Пермського, але й праведної Глафіри, яку народ називає горошницею. У цей день на Русі традиційно сіють горох, при цьому заговорюють насіння, щоб врожай був якомога більшим.

Також 26 квітня наші предки вірили, що цей день небезпечний для проведення весіль та заручин. Тому, краще уникати цих заходів та не займатися ворожінням. Але, для всіляких очищувальних процедур та дієт, день дуже сприятливий.

Спробуйте сьогодні зосередитися тільки на позитивному

Степанів день — це час, коли народ вірить, що всі їхні бажання збудуться. Тож сьогодні ми повинні старатися, щоб наші думки були тільки позитивними та не давати місця негативу. Це може бути важко, оскільки іноді негативні думки виникають без нашої волі. Наприклад, коли ми чекаємо на дзвінок від начальства, ми можемо замість позитивних думок про очікування доброї новини, подумати про можливу критику.

Але ми повинні розуміти, що кожна наша думка має силу, і наші бажання можуть здійснюватися. Тому, коли ми звертаємося до всесвіту з якимось бажанням, ми маємо пам’ятати, що всесвіт може виконувати будь-які наші запити. І тому важливо зосереджуватися на позитивних думках, щоб забезпечити собі позитивний результат. Якщо ми не хочемо, щоб наші негативні думки здійснилися, ми повинні негайно перемикатися на позитивні думки та бажання.

  1. Якщо вам не подобається фільм, ви можете просто вимкнути його або знайти щось більш цікаве. Зробіть у своїй голові подібну кнопку, яку ви можете натиснути, коли з’являється погана думка, щоб переключитись на позитив.
  2. Не звертайте уваги на негативні новини про катастрофи, вбивства та аварії. Пропускайте їх мимо своєї уваги або сприймайте абстрактно. Не беріть їх близько до серця, щоб уникнути перенасичення голови негативом.
  3. Навчіться завжди перебувати у доброму настрої та радіти кожній дрібниці в навколишньому світі, наприклад, сонячному дню, теплому дощу, літаючим птахам чи муркотливим кішкам. Збирайте позитивні емоції як до скарбнички, щоб вони зростали з кожним днем.
  4. Будьте сильною людиною, яка не зациклюється на поганих думках. Неприємності й проблеми можуть виникнути у кожного, але сильні люди не дозволяють їм домінувати над своїм життям, тоді як слабкі можуть дати їм зрости та стати ще більшими.

Народні прикмети на 26 квітня

В українській народній традиції існує багато знаків і прикмет, пов’язаних з датою 26 квітня. Зокрема, якщо верхня частина хмар не видна в цей день, то можна очікувати затяжні дощі з грозами. Також ясний день і велика роса на Степанів день — це добрий знак для майбутнього урожаю огірків. Ці народні знаки мають давню історію і досі переважають в українських традиціях та культурі.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!